REKLAMA

Samorząd

Dyrektor musiał się tłumaczyć

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: nk

Do niedawna to on odpytywał jako radny, teraz sam musiał poddać się weryfikacji. Łukasz Matyjasek, dyrektor Żarskiego Domu Kultury po raz pierwszy składał sprawozdanie z działalności przed radnymi.

– Nieprzygotowany – tak jednym słowem oceniła Lucyna Grzybowicz radna SLD występ Łukasza Matyjaska przed komisją oświaty w środę (24.02). Dyrektor ŻDK do końca stycznia był jeszcze radnym, więc sam odpytywał gości przychodzących na komisje. Teraz sam musiał odpowiadać na pytania niedawnych kolegów z Rady.

W ogniu pytań

– Czym pan ujął komisję konkursową, że pana wybrała? – wypalił Robert Dziadul, przewodniczący komisji oświaty i kolega Ł.Matyjaska z klubu radnych Dobre Miasto Lepszy Powiat.

– Czy dalej funkcjonuje sekcja brydżowa dla seniorów? – pytał Tadeusz Płóciennik z PiS.

– Ile osób pracuje w ŻDK, jaki jest budżet – dopytywali radni.

– Temat naszego spotkania to sprawozdanie z działalności ŻDK, dlaczego nie dostaliśmy informacji dotyczących tego jak działa Dom Kultury, czym zajmują się zatrudnieni pracownicy w czasie pandemii, ile sekcji obecnie działa – domagała się informacji L. Grzybowicz.

Poprawi się

Łukasz Matyjasek odpowiadał na pytania radnych cichutkim głosem. Twierdzi jednak, że trema go nie zżarła.

– Dla mnie nie było różnicy. Nie stresowałem się. Nie chciałem mówić o pracy poprzednika, bo tak naprawdę mógłbym tylko opowiadać bajki. Wolałem rozmawiać o mojej koncepcji, którą chcę realizować – mówi Ł. Matyjasek i zaprasza wszystkich do udziału w konkursie na nową nazwę dla Małej Galerii w ŻDK.

Część pytań radnych została jednak bez odpowiedzi, dlatego Ł. Matyjasek obiecał, że prześle im wyczerpujące sprawozdanie z działalności ŻDK.

Napisz komentarz »