REKLAMA

Samorząd

Nie pani będzie decydowała

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: nk

Spięcie o sprawozdanie z pracy komisji rewizyjnej w żarskiej radzie.

Więcej o sprawozdaniu z pracy żarskiej komisji rewizyjnej za ubiegły rok chciała się dowiedzieć  Edyta Gajda, radna TiM. Zadała pytania jej przewodniczącemu, Bogdanowi Hadrysiowi. Ten elegancko stwierdził, że pytań nie usłyszał, więc radna przedstawiła mu je na piśmie.

Trudne pytania?

Pytała między innymi, dlaczego nie odbyła się jedna z kontroli, czy nie można jej było przełożyć i jakie były składy osobowe zespołów kontrolujących.

Tym razem udało się, przewodniczący Hadryś przeczytał. I odpowiedział:

„Ma Pani prawo do swoich opinii i oczekiwań, ale nie Pani będzie wskazywała i decydowała jakie treści powinny być w sprawozdaniu komisji rewizyjnej, a jakie nie”.

Chciała kontrolować

Edyta Gajda na początku kadencji obecnej Rady w 2018 roku została wybrana przewodniczącą komisji rewizyjnej. Przedstawiła plan kontroli i wtedy głosami radnych popierających Danutę Madej, burmistrza Żar odwołano ją z tej funkcji. Na dodatek radni nie zgodzili się, żeby chociaż pracowała w tej komisji.

– Teraz widzę, że po prostu się bali. Ta komisja nie spełnia roli kontrolnej. Większość w niej stanowią radni, którzy popierają burmistrza – uważa Edyta Gajda.

Podzielą stołki

Dziś (piątek 26.02) na sesji ma dojść do kolejnych roszad w komisji rewizyjnej. Najprawdopodobniej będą to jednak tylko zmiany pomiędzy radnymi koalicji. Nieoficjalnie mówi się, że Dawid Polok może zostać wiceprzewodniczącym Rady w miejsce Łukasza Matyjaska, który zrezygnował z mandatu. Miejsce Poloka w komisji rewizyjnej może zająć Dominika Rezlerska (oboje Dobre Miasto Lepszy Powiat). Dieta w komisji rewizyjnej jest wyższa niż zwykłych radnych i wynosi 1. 750 zł miesięcznie (gdy inni dostają niecałe 1 tys. 500 zł.) Dieta wiceprzewodniczącego to blisko 1 tys. 900 zł.

Napisz komentarz »