REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Proszę bilet na osiedle

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Żary doczekają się nowego przystanku dla… pociągów. Nowy punkt powstanie przy ulicy Wieniawskiego.

Przy ulicy Wieniawskiego w Żarach, na Osiedlu Muzyków powstanie nowy przystanek kolejowy. Według skrupulatnych wyliczeń urzędników, nowy przystanek skróci dotarcie do domu z dworca PKP o 15 min i zmniejszy ruch samochodowy na ulicy Długosza w Żarach.

– Nie pamiętam kiedy ostatnio jechałam pociągiem, ale na pewno taki przystanek się bardzo tutaj przyda. – mówi Krystyna Baziuk, mieszkanka osiedla. – Za działkami jest straszny bałagan. Często spaceruje z wnukami i widzę powywalane opony, butelki i inne śmieci. Trochę się boję, że jak będzie przystanek to młodzież będzie tu przesiadywać, ale może zrobią tu monitoring? Jeżeli tak, to na pewno to się bardzo wszystkim przyda, bo będzie tu wtedy bezpieczniej – dodaje kobieta

Coś ruszyło

Pomysł na budowę stacji PKP przy ulicy Wieniawskiego powstał jeszcze w 2015 roku w ramach Żarsko- Żagańskiego Obszaru Funkcjonalnego. Teraz temat powrócił. Na razie pewni sukcesu są żarscy urzędnicy, którzy już planują wysiąść na przystanku „Żary Osiedle Moniuszki” na linii kolejowej nr 370 Żary ? Zielona Góra. Niestety, jeszcze poczekają.

– Projekt wciąż jest jeszcze w ministerstwie – informuje Radosław Śledziński rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.- ciężko zatem mówić na tym etapie o kosztach  budowy i czasie jej realizacji.

Napisz komentarz »