REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Fuszerki za dużą kasę

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: nk

Alarm! Stan wielu budynków komunalnych należących do Urzędu Miasta w Żarach jest tragiczny. Radni zarzucają prezesowi Tudze, że remonty zlecane przez Zakład Gospodarki Komunalnej są drogie i zalatują fuszerką.

W Żarach jest 88 budynków mieszkalnych należących do burmistrza. Znajduje się w nich blisko 840 mieszkań, z tego 232 to mieszkania socjalne, a 605 to lokale komunalne. Oprócz tego Urząd Miasta jest właścicielem 850 mieszkań, które są w 321 budynkach zarządzanych przez wspólnoty. Łącznie w zasobie komunalnym jest 1 tys. 692 mieszkania. Ta liczba co roku maleje, bo wiele mieszkań wystawianych jest przez urząd na sprzedaż. Na koniec 2016 r. w posiadaniu burmistrza było 1 tys. 935 lokali, czyli o 243 mieszkania więcej niż obecnie.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 290

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »