REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Zabójczy kurczak z pinezkami

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: jb

Nóżki kurczaka nafaszerowane pinezkami i śrubkami ktoś porozrzucał w Żaganiu przy ulicy Kolejowej.

O mało nie zjadła ich suczka pana Adama (piątek, 19 lutego).

-Wyszliśmy na spacer, jak zawsze. Granda jest schorowana, dosyć często muszę z nią wychodzić. Mieszkam na ul. Kolejowej, więc idziemy najczęściej na trawę przed skrzyżowaniem, żeby nie chodzić ludziom pod oknami – mówi pan Adam. – Gdy doszliśmy w okolice przystanku, zaczęła coś bardzo intensywnie obwąchiwać. Aż mnie zatkało, jak zobaczyłem co to! – dodaje.

Na trawie za przystankiem rozrzucone było mięso z powbijanymi pinezkami i śrubkami.

-Nawet nie wiem, co tam jeszcze było włożone. Znalazłem około 7 sztuk mięsa rozrzuconych na długości 20 metrów. W jednym miejscu dwa, trzy kawałek dalej, jeszcze dalej kolejne. Teren za żywopłotem jest spory, nie wiem nawet, czy nie było gdzieś tego jeszcze więcej. Moją Grandę odciągnąłem, ale nawet nie chcę myśleć co by było, gdyby to zjadła. Ona jest już emerytką, ma 16 lat, leczę ją na inne choroby. Po połknięciu takiego kurczaka, byłaby nie do odratowania – mówi.

Bezpieczny Żagań?

Pan Adam chce nagłośnić sprawę.

-Ja nie pochodzę z Żagania, ale mieszkam tu od czterech lat i cały czas wydawało mi się, że to miejsce jest bezpieczne do wyprowadzania psów. Niestety, tutaj też takie rzeczy się dzieją Wolałem sprawę nagłośnić, żeby przestrzec innych właścicieli zwierzaków.  – mówi. I dodaje -Nie wiem, po co ludzie robią takie rzeczy. Czy ten, co to zrobił w ogóle był świadomy, co tak naprawdę robi. Jeszcze tego samego dnia od ludzi dowiedziałem się kto to. Przy mnie posprzątał wszystkie te kurczaki, ale nie wiem czy nie rozłożył ich jeszcze gdzieś indziej. Trzeba uważać!

Napisz komentarz »