REKLAMA

Gospodarka

Jest drogo, ma być drożej

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: jb

Głębiej do portfeli muszą sięgać ci, którzy jeżdżą samochodami. Paliwo drożeje prawie każdego dnia. W środę (24 lutego) w Żaganiu cena za benzynę bezołowiową 95 przekroczyła 5 zł za litr.

To powrót do cen, które na stacjach paliw można było zobaczyć w marcu ub. roku.

Ropa na światowych rynkach drożeje systematycznie od listopada. Ten wzrost systematycznie przenoszony jest na klientów.

Zdziwić mógł się ten, kto chciał zatankować swoje auto w Żaganiu w środę (24.02.) Rano za benzynę bezołowiową 95 trzeba było zapłacić 4,96 zł za litr. Po godz. 12:00 było to już 5,06 zł za litr. Cena na prawie wszystkich stacjach różniła się maksymalnie o 2 grosze. Wyjątkiem była stacja przy MZK, gdzie utrzymano cenę a poziomie 4,92 zł za litr. Za litr oleju napędowego trzeba było zapłacić 4,89 a LPG podrożał do 2,48 zł. Tego samego dnia w Żarach za benzynę 95. trzeba było zapłacić 4,92 zł, za olej 4,89, a gaz kosztował 2,44 zł.

Będzie drożej

 Statystyki cen w kraju prowadzą analitycy rynku paliw z firmy BM Reflex. -Od listopada ceny benzyny Pb95 i Pb98 wzrosły odpowiednio o 46 i 42 gr/l, oleju napędowego o 55 gr/l, a autogazu o 32 gr/l – wyliczają . A to jeszcze nie koniec.

Wzrost cen ropy przy jednocześnie wysokim kursie dolara powoduje, że paliwo w najbliższym czasie tanieć nie będzie. Może nawet wzrosnąć. Kolejne stawki zależały będą też od decyzji o tym, czy zmniejszać wydobycie ropy na świecie. Te postanowienia będą znane w pierwszych tygodniach marca.

Napisz komentarz »