REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Nie oddamy szkoły!

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Wójt chciał zlikwidować szkołę podstawowej w Wichowie. Nie pozwolili na to rodzice uczniów, pikietując pod Urzędem Gminy i skandując: „Nie oddamy szkoły!” Ostatecznie, ich placówka stanie się filią szkoły w Brzeźnicy z klasami 1-3.

Uchwała o zamiarze likwidacji szkoły trafiła na obrady Rady Gminy w Brzeżnicy (19.02.). Powodem były rosnące koszty utrzymania i malejąca liczba uczniów. Wydatki na oświatę w gminie sięgną w tym roku 6 mln 644 tys. zł, z czego subwencja oświatowa z rządu to zaledwie 3,1 mln zł. Wójt Brzeżnicy postanowił zlikwidować najmniejszą z trzech gminnych szkół – w Wichowie. Po jej likwidacji, placówkę deklarowało przejąć Stowarzyszenie Oświatowe z podżagańskiego Pożarowa i prowadzić w formie szkoły niepublicznej.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 746

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »