REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Truciciel z Męczenników

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Parówki nabite gwoźdźmi. Kiełbasy wypchane trutką dla szczurów. Tak zwyrodnialcy w Żarach próbują pozbyć się naszych psów.

Apollo razem ze swoją panią Anną Strzelecka mieszka przy ulicy Męczenników Oświęcimskich w Żarach. Jest rocznym kundelkiem, pupilem całej rodziny, ledwo uszedł z życiem po tym jak zjadł zatrute jedzenie podczas spaceru po swoim osiedlu.

– Apollo wykopał coś pod krzakiem podczas spaceru – opowiada Anna Strzelecka, właścicielka psa – niedługo potem zaczął się źle czuć. Był osowiały, nie miał apetytu. Dwa dni później wróciłam z nocki w pracy,  a w kuchni na podłodze znalazłam jego krew. Przeraziłam się. – opowiada A. Strzelecka

Apollo ma dopiero rok. Jego psi los od samego początku usiany był trudnościami. Rodzina pani Anny znalazła pieska w przydrożnym rowie, kiedy był szczeniakiem. Postanowili mu dać kochający i pełen bezpieczeństwa dom. Niestety na kundelka zagrożenia czekają już za progiem. Na osiedlu Męczenników Oświęcimskich, ktoś truje psy.

– Wiem, że to nie pierwszy raz, kiedy ktoś rozsypał trutkę. Słyszałam, że jeden z psów tego nie przeżył, bo był już starszy. Życie Apolla też było w niebezpieczeństwie. Baliśmy się, że będzie potrzebował transfuzji krwi, ale udało się tego uniknąć. Apollo jest dla nas jak członek rodziny, dla mojego dziecka jak brat. Nawet nie chce o tym myśleć, że mogłoby go zabraknąć – mówi pani Anna. Pilnujmy swoich pupili!

Napisz komentarz »