REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Uderzył w autobus

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

W autobus na ul. Ratuszowej w Żaganiu wjechał z całym impetem kierowca renault. Całe szczęście, że w autobusie jechała tylko jedna pasażerka.

Do wypadku doszło w piątek, 19 lutego, na łuku drogi, która niedawno doczekała się przełożenia kostki brukowej.

– Najprawdopodobniej 35-letni kierowca renault oślepiony przez słońce stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w jadący z naprzeciwka autobus – informuje podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.  – Mężczyzna renault z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

– Jechałem z Rynku w stronę ul. Wesołej. Na łuku Ratuszowej, kierowca auta stracił panowanie i z całym impetem uderzył we mnie. Całe szczęście, że autobus był prawie pusty. Wiozłem tylko jedną pasażerkę, która szybko wyszła z niego  – opowiada nam kierowca autobusu, który cało wyszedł z opresji.

60-letnia kobieta wyszła z autobusu przed przyjazdem służb.  – W momencie zderzenia z autem, mama leciała na pleksę i barierkę, doznając obrażeń twarzy. Zrobiła błąd, opuszczając autobus, zamiast pozostać na miejscu, do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Była w szoku. Sąsiad zabrał ją na Szpitalny Oddział Ratunkowy, do Żar – opowiada jej córka Anna. – Ma obrażenia twarzy, siniaki i obrzęki. Na szczęście, badania nie wykazały obrażeń wewnętrznych.

Napisz komentarz »