REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Grali dla Daniela

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: nk

Pod hasłem „Oldboy z gwiazdami – pomagaj innym” odbył się charytatywny turniej piłkarski. Areną zmagań była ujeżdżalnia w Pietrzykowie.

Piłkarze zagrali   (20.02) dla Daniela, syna Andrzeja Świerczyńskiego byłego bramkarza Promienia. Przypomnijmy – 43-letni Daniel uległ w ubiegłym roku wypadkowi w pracy. Poraził go prąd. Przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym w Limanowej. Miesięczny koszt rehabilitacji Daniela to 23 tys. zł.

– Chcieliśmy pomóc, bo wiemy, że każda złotówka się przyda – mówi Wiesław Zaleszczak, szef Podokręgu Żary. Koledzy z boiska zrobili zbiórkę, wylicytowali kilka koszulek i namówili znajome firmy do przekazania datków na rzecz Daniela.

Gwiazdy błyszczą

W turnieju wzięło udział 5 drużyn. oprócz oldboyów z Żar, Żagania, Iłowy i Nowogrodu Bobrzańskiego w turnieju wystąpiła drużyna gwiazd, którą poprowadzili Sebastian Dudek i Łukasz Garguła. Sebastian uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Mecze odbywały się w systemie każdy z każdym. Najlepsza okazała się drużyna gwiazd. Drugie miejsce zajął Piast Iłowa, trzecie Bobry Nowogród Bobrzański. Na kolejnych miejscach uplasowali się piłkarze z Żar i Żagania.

Podczas otwarcia turnieju „Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” został odznaczony Wiesław Zaleszczak, przewodniczący Podokręgu Żary. Odznaczenie wręczył mu Stanisław Tomczyszyn, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Potrzebne wsparcie

W pomoc Danielowi Świerczyńskiemu zaangażowała się  Fundacja Sedeka – zdążyć z pomocą. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na konto: 932490 0005 0000 4600 7287 1845 z tytułem przelewu 11939 – Świerczyński Daniel. Bez wsparcia pobyt Daniela w specjalistycznym ośrodku w Limanowej nie będzie mógł trwać wystarczająco długo, bo koszty przewyższają możliwości jego rodziny.

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację Daniela prowadzona jest również na portalu siepomaga.pl.

Napisz komentarz »