REKLAMA

Sport

Młodzież w natarciu

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Aż siedem goli padło w sparingu piłkarzy Czarnych Żagań i Sprotavii Szprotawa. Wygrali podopieczni Mariusza Kaczyńskiego, 5:2.

W sobotniej grze kontrolnej na żagańskiej Arenie (20.02.) aż bramki dla MKS Czarni Żagań 1957 zdobył Wojciech Glanc, po jednej dołożyli: Kacper Kuleczka i Krzysztof Adamczyk. Szprotawianie odpowiedzieli trafieniami Jakuba Domańskiego i Dawida Sobolewskiego.

– Piłkarze zrealizowali przedmeczowe założenia. Cieszy zarówno gra jak i wynik, chociaż on w sparingach jest najmniej istotny – mówi Mariusz Kaczyński, trener MKS-u Czarni. – Wychodziły nam stałe fragmenty gry, nad poprawą których pracujemy od początku przygotowań do ligi.

Grę w Czarnych wznowili: Janusz Szkarapat i Łukasz Kulik, który o miejsce w bramce będzie rywalizował z Łukaszem Jeżakiem. Z wypożyczeń wrócili też wychowankowie Czarnych. Wiosną w barwach żagańskiego klubu zagrają więc młodzi piłkarze, który w ostatnim półroczu grali na poziomie klasy A: Kamil Radziszowski (Sparta Miodnica),  Maciej Ciżmiński (KP Tomaszowo) i Dorian Ochmański (Płomień Czerna).  Jest też 28-letni Paweł Kaczyński, kolejny wychowanek żagańskiego klubu, który ostatnio grał w Iskrze Małomice i Traperze Chichy.  W meczu ze Sprotavią testowanych było jeszcze dwóch nowych zawodników, w tym snajper Sparty Miodnicy, Błażej Strugaru. Wiadomo, że wiosną w Czarnych nie ujrzymy: Daniela Szkarapata, Oktawiana Horodyskiego oraz Daniela Witczaka.

W kolejnym sparingu, w sobotę, 27 lutego Czarni zagrają na boisku Areny z Piastem Wykroty (godz. 13.00). W planie jest jeszcze jeden sparing, trzy dni przed inauguracją rundy wiosennej IV ligi. Jeśli nic się nie zmieni, rozgrywki ruszają 6 marca. W pierwszym meczu podopieczni M. Kaczyńskiego podejmą piłkarzy Pogoni Skwierzyna.

Napisz komentarz »