REKLAMA

Samorząd

Szukają dyrektora od kultury

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: bj

Z konkursem wstrzymywali się długo. Ale teraz w Lubsku szukają dyrektora domu kultury.

Konkurs na dyrektora Lubskiego Domu Kultury ogłosił Urząd Miasta w Lubsku. Na oferty chętnych magistrat czeka do 8.03.

Fotel dyrektora LDK pozostaje pusty od czasu rezygnacji M. Łaskarzewskiej w czerwcu ub. r.  Podziękowała za pracę i przyjęła się na kierownika referatu zamówień publicznych, ochrony środowiska i promocji w Urzędzie Miasta w Jasieniu.

Odeszła bez żalu, bo w chemii pomiędzy nią a Januszem Dudojciem, burmistrzem Lubska  raczej nie było. Do tego w tle był mocno obcięty budżet LDK, historia wysokich nagród, które dostawała za sprawą poprzedniego burmistrza.

Ale to nie wszystko. Bo chodzi także o toczącą się sprawę w sądzie związaną z ujawnieniem danych osobowych Lecha Krychowskiego, który powiadomił o bałaganie wokół LDK po koncercie Farben Lehre.

Do tego wciąż śledczy badają sprawę przekroczenia uprawnień i bezprawnego rozporządzenie majątkiem LDK.

Prokuratorskie śledztwo dotyczy „bezprawnego  rozporządzenia mieniem należącym” do LDK, „co skutkowało działaniem na szkodę interesu publicznego gminy Lubsko”. Prokuratura się nim zajęła, bo wpłynęło zawiadomienie z lubskiego Urzędu Miasta.

I doświadczenie, i prawo jazdy

-Nie rozliczyła się odchodząc z pracy. Nie przygotowała protokołu zdawczo-odbiorczego ani nawet obiegówki. Wyszła i poszła, a majątek rozdała. M.in pan były burmistrz był widziany,  jak wywozi płyty osb. Rozpoczął to już w marcu 2019 r. Zakończyli 29.05.2020. Pani Załużna (p.o. obowiązki dyrektora) została  bez niczego. Pozostało zawiadomić odpowiednie organa-komentował wówczas J. Dudojć.

Już wówczas było jasne, że T. Załużna szykuje się do przejścia na emeryturę.

Stąd pomysł na nabór. Każdy, kto chciałby zasiąść w fotelu dyrektora LDK musi wylegitymować się 5-letnim stażem pracy, w tym 3-letnim na stanowisku kierowniczym, wyższym wykształceniem związanym z kulturą.  Mile widziane będzie prawo jazdy i doświadczenie. M. Łaskarzewska jako dyrektorka zarabiała ok. 6 tys. zł

Napisz komentarz »