REKLAMA

Kultura, Oświata

Kierownik, dyrektor, a może menedżer?

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: nk

Łukasz Matyjasek jest dyrektorem Żarskiego Domu Kultury od środy (10.02). Czy jest też kierownikiem technicznym organizowanego 27 marca festiwalu Open Door – Dance Challange współorganizowanego przez ŻDK, stowarzyszenie Żaranin i Klub Tańca Sportowego Piruet?

Festiwal ma się odbyć w SP nr 5 w Żarach w sobotę (27.03). Zainteresowane udziałem zespoły mogą zapisywać się do 25 lutego. Według regulaminu wpisowe w kwocie 30 zł od osoby należy wpłacać na konto stowarzyszenia Żaranin. W regulaminie jest również informacja, że kierownikiem artystycznym festiwalu jest Kamila Olczyk, a kierownikiem technicznym Łukasz Matyjasek.

Bez publiczności

– Ja nie jestem tam kierownikiem. Pewnie pani Kamila Olczyk nie zmieniła tego w regulaminie – tłumaczy nowy dyrektor ŻDK. – Zresztą mimo, że pracuje ona w Żarskim Domu Kultury, to do tej pory tej współpracy nie było. Teraz już jest – dodaje Ł. Matyjasek.

Festiwal ma się odbyć bez udziału publiczności. Zespoły będą przyjeżdżały na wyznaczoną godzinę. Występ ma trwać do 4 minut. Występy będą nagrywane, a następnie oceniane.

– Czas pandemii jest ciężki, to nie jest najlepszy okres dla nas wszystkich. Co zaplanujemy, to zaraz pojawiają się informacje, że mogą być kolejne obostrzenia, ale trzeba pracować – mówi z zapałem dyrektor ŻDK.

Były kontrowersje

Działalność Łukasza Matyjaska, jeszcze jako radnego miejskiego budziła wiele kontrowersji, bo był on też menedżerem stowarzyszenia Żaranin, które korzystało z dotacji Urzędu Miasta, a także właścicielem prywatnej agencji artystycznej Luke Sound Łukasz Matyjasek, od której Urząd Miasta wykupywał bilety na organizowane koncerty. Po objęciu stanowiska dyrektora Ł. Matyjasek zamknął działalność gospodarczą, a sprzęt nagłośnieniowy przekazał do firmy, którą założył jego tato pod niemal identyczną nazwą Luke Sound Jan Matyjasek. Dyrektor zrezygnował również z mandatu radnego i działalności w stowarzyszeniu Żaranin, gdzie prezesem jest Sylwia Grzegorzak, a wiceprezesem Jan Matyjasek.

Napisz komentarz »