REKLAMA

Samorząd

Covid dopadł urzędników

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Koronawirus nie odpuszcza szprotawskiemu Ratuszowi. Najpierw dopadł burmistrza, a teraz jego najbliższych współpracowników.

Burmistrz Mirosław Gąsik zakaził się Covid-19 pod koniec roku. Chorobę przeszedł w miarę łagodnie. Teraz koronawirus dopadł jego zastępcę, Dorotę Grzeszczak, sekretarza Iwonę Prokop oraz skarbniczkę, Magdalenę Małolepszą. Zakaziły się również dwie pracowniczki wydziału finansów.  – Wirus nam nie odpuszcza. Pandemia na dobre zaatakowała Urząd Miasta, więc musieliśmy wrócić do wcześniejszych obostrzeń – mówi burmistrz M. Gąsik. – Z powrotem, do 26 lutego br. zamknęliśmy kasę urzędu, połowa załogi pracuje zdalnie w domach, obsługa petentów odbywa się w jeszcze większym reżimie sanitarnym. Mam ciągły kontakt z paniami, które dopadł koronawirus. Wierzę, że szybko wyjdą z choroby.

Sekretarz I. Prokop wirus dopadł dwa tygodnie temu. – Nie miałam typowych objawów Covid-19, jednak zawroty głowy były tak dokuczliwe, że skorzystałam z porady lekarza. Ten skierował mnie na test, który okazał się pozytywny – mówi „Regionalnej”. – Z czasem pojawiły się charakterystyczne dla koronawirusa objawy – bóle mięśnie,  ogólne osłabienie organizmu, utrata węchu i smaku. Tak źle jak teraz nigdy się nie czułam. Wierzę, że choroba nie przeniesie się na płuca. Jestem w ciągłym kontakcie z lekarzem.

Ciężko zakażenie przechodzi również wiceburmistrz D. Grzeszczak, która na zwolnienie trafiła tydzień po pani sekretarz. – Zaczęło się od osłabienia i bólu głowy oraz mięśni. Z czasem pojawił się kaszel – mówi. – Na szczęście, nie mam duszności. Nikomu nie życzę tej choroby.

Napisz komentarz »