REKLAMA

Samorząd

Zrobieni w rurę

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: bj

Wojny ściekowej ciąg dalszy. Choć gmina wiejska z miastem na papierze się chce układać, to już z miejską spółką, czyli Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Żarach jest w stanie permanentnej wojny.

Do podjęcia  uchwały w sprawie ponownego wyznaczenia aglomeracji pod potrzeby odprowadzania ścieków z miasta i gminy Żary (konkretnie Grabika i Mirostowic Dolnych)  przymierzają się teraz (25 i 26.02.) radni obu gmin. Tylko dzięki nowej uchwale oba samorządy mogą korzystać z krajowego programu oczyszczania ścieków. W Żarach jest mowa o kanalizacji w Łazie, choć w gminie nie chcą o tym słyszeć.

– Chyba, że obsługa realizowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji poprawi się na tyle, byśmy mogli o tym myśleć. Jak na razie jesteśmy bliżej tego, że sami zajmiemy się oczyszczaniem  ścieków. Mamy wstępnie kilka lokalizacji pod oczyszczalnie ścieków – tłumaczy Leszek Mrożek, wójt gminy Zary.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 568

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »