REKLAMA

Samorząd

Czują się bezkarni

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: nk

Z niepokojem Edyta Gajda, żarska radna spogląda na najbliższe lata rozwoju miasta. W rozmowie z Regionalną mówi o poczuciu bezkarności urzędników i burmistrza oraz braku nadzoru ze strony radnych z komisji rewizyjnej. Wspomina zapowiedzi Łukasza Matyjaska, dyrektora ŻDK o tym, że Kunicki dom kultury trzeba „zaorać”.

Burmistrz i urzędnicy mogą czuć się w Żarach bezkarni?

Edyta Gajda: Uważam, że tak.Przynajmniej do kolejnych wyborów, kiedy to rozliczą nas radnych, a także panią burmistrz mieszkańcy.

A od czego jest komisja rewizyjna. To ona powinna kontrolować poczynania burmistrza i urzędników. Nie spełnia swej roli?

Radni, którzy pracują w komisji rewizyjnej pewnie są zadowoleni ze swojej pracy. Ja uważam, że w tej formie, z tą pracą którą oni wykonują, to nie spełniają podstawowego obowiązku jakim jest kontrola Urzędu i burmistrza. Funkcji kontrolnej komisja rewizyjna w tym składzie nie ma.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 551

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »