REKLAMA

Kronika policyjna

Policjant ukradł pieniądze?

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Prokuratura wyjaśnia, czy policjant szprotawskiego komisariatu ukradł pieniądze ze znalezionego przez mieszkańca portfela.

Jeden ze szprotawian znalazł portfel, w którym oprócz dokumentów, były pieniądze. Mieszkaniec odniósł zgubę na komisariat policji. Portfel miał przyjąć dyżurny. W międzyczasie znalazca skontaktował się z właścicielem portfela. Ten odebrał go z komisariatu, jednak stwierdził, że brakuje w nim ok. 400 zł. Sprawę zgłosił prokuraturze.

Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej przyznaje, że trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

– Prokurator wszczął śledztwo w sprawie podejrzenia niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza policji w celu osiągnięciu korzyści majątkowej  – mówi rzecznik. – Na wniosek żagańskiej prokuratury rejonowej o wyłączenie jej ze sprawy, prokuratora okręgowa podjęła decyzję o przekazaniu jej prokuratorom we Wschowie (we wtorek, 16 lutego – red.). Sprawa na razie jest w toku.

Póki co, funkcjonariusz jest zawieszony w czynnościach, do czasu wyjaśnienia sprawy. To policjant z 20-letnim doświadczeniem.

Podkom. Zbigniew Krzyszczyk, komendant szprotawskiej policji tłumaczy, że nie może się wypowiadać w tej sprawie. Podkreśla jednak, że choć sprawa nie została jeszcze wyjaśniona, w Szprotawie już osądzono jego policjanta.

Napisz komentarz »