REKLAMA

Komunikacja

Jazda z kasą na Sportowej

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: bj

Zezwolenie na przebudowę ul. Sportowej w Żarach jest. Miasto wkrótce mogłoby ruszać. Na przeszkodzie stoją pieniądze. A raczej ich brak.

Decyzję żarskie starostwo wydało 9.02. po rozpatrzeniu wniosku firmy Tomasza Grześkowiaka z Zielonej Góry, któremu projekt zlecił żarski Urząd Miasta. Teraz z dokumentacją inwestycji zapoznawać się w starostwie mogą wszyscy zainteresowani (w pokoju 212 w starostwie).

-O ile nie będzie odwołań stron postępowania, decyzja stanie się prawomocna. Na to mamy 30 dni – mówi Józef Radzion, starosta.

Sam remont ma mieć rozmach. Wiązać się będzie z odwodnieniem i budową oświetlenia. Prace obejmować będą wymianę konstrukcji jezdni, zjazdów, chodników, ścieżki rowerowej, budowę zatok parkingowych, dojść do śmietników.

Ulica ma być przebudowana od skrzyżowania z ul. Kaszubską do al. Wojska Polskiego. Ma być szeroka na 6 metrów. Jej nawierzchnia będzie bitumiczna, na zjazdach do domów, zatokach, chodnikach i ścieżkach pojawi się kostka brukowa.

Zostaną wymienione kanały deszczowe, przyłącza do kanalizacji deszczowej zostały zaplanowane do granicy każdej posesji, pomimo braku zgody niektórych właścicieli.

Zniknąć ma wysepka przy skrzyżowaniu z ul. Kaszubską. Lampy zawisną na wysokich na 7 merów słupach.

Skromnie w budżecie

W tym roku miasto w budżecie przeznaczyło na inwestycję 150 tys. zł. To tyle, ile jako wynagrodzenie zainkasuje projektant. Na wbicie łopaty mieszkańcy będą musieli poczekać. Sprawa remontu ul. Sportowej ciągnie się od dawna. Po kilku latach sporów, przepychanek i wzajemnego oskarżania się żarscy urzędnicy w 2019 roku postanowili zerwać umowę z dotychczasowym projektantem i zlecić wykonanie nowemu. Czyli właśnie T. Grześkowiakowi. Teraz trzeba mieć nadzieję, że kasa na inwestycję znajdzie się w budżecie na 2022r.

Napisz komentarz »