REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dobra karma

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Żarskie schronisko dla bezdomnych zwierząt wygrało 807 puszek karmy. Całość kosztowała prawie 6 tys. zł.

Żarskie schronisko wygrało konkurs organizowany przez fundację Psi los w ramach akcji – Burek sam nie poprosi o pomoc.

– Udało nam się uzbierać 5 tys. 800 zł na karmę dla psów ze schroniska. Pod postem fundacji o konkursie zamieszczone było zdjęcie, pod którym zbieraliśmy lajki. To zostało przeliczone na pieniądze. Fundacja kupiła za nie bardzo dobrej jakości mokrą karmę z Doliny Noteci – wyjaśnia Jolanta Jureczko z żarskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

W środę (17.02) do Żar przyjechała paleta z dokładnie 807 puszkami mokrej karmy.

– Taka karma doskonale się nadaje dla wszystkich psów. A normalnie jest dla nas zdecydowanie za droga. – wyjaśnia J. Jureczko

Prosimy o pomoc

Choć budżet żarskiego schroniska wynosi w tym roku 640 tys. zł, to schroniska nie stać na zakup specjalistycznej karmy, która jest bardzo droga.

– Wydawać by się mogło, że dysponujemy bardzo wysokim budżetem, ale w tej kwocie znajdują się wynagrodzenia pracowników, koszty utrzymania schroniska czyli opłaty za wodę i prąd a tu praktycznie wszystko jest na prąd, łącznie z ogrzewaniem. Do tego koszty związane z leczeniem zwierząt czy umowy z weterynarzem. W skali roku więc to nie są wcale duże pieniądze. – wylicza J. Jureczko.

W schronisku mieszka teraz 20 kotów i ponad 40 psów.

– Dostajemy od ludzi bardzo dużo karmy i zabawek i jestem wszystkim za to ogromnie wdzięczna, bo to dla nas ogromne wsparcie. Chciałam jednak zaapelować za pośrednictwem gazety „Regionalnej,” by nie kupować nam karmy w marketach. Taka karma ma bardzo mało mięsa, dodaje się do niej kości i kopyta. I o ile dorosłe psy, takie około 2 letnie, to przetrawią to szczeniaki i starsze psy sobie z tym nie poradzą. Tyją od tego i niszczy im się układ trawienny. Dlatego prosimy, o to, że jak ktoś chce nam kupić karmę to właśnie np. Dolinę Noteci czy Swojską Zagrodę. Puszka takiej karmy, to dla nas lepiej niż 4 puszki taniej karmy. Taką karmę można kupić w sklepie zoologicznym albo zamówić przez internet i wpisać adres schroniska. Tak będzie o wiele lepiej dla psów i kotów. – prosi J. Jureczko.

Napisz komentarz »