REKLAMA

Sport

To srebro smakuje jak złoto!

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Srebrny medal wywalczył wychowanek żarskiego Agrosu w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 i 20 w Toruniu. Marcin Jung został wicemistrzem kraju w siedmioboju.

Z wyniku dumny jest jego trener, Dariusz Wisz. – Wprawdzie Marcin bronił tytułu sprzed roku, ale zważywszy na brak możliwości odpowiedniego przygotowania, srebro jest ogromnym sukcesem – mówi szkoleniowiec M. Junga. – Marcin przystąpił do mistrzostw niejako z marszu, bo przez dwa tygodnie leczył uraz kostki a następnie odbył dziesięciodniową kwarantannę. 

M. Jung podkreśla, że marzył o obronie tytułu, ale w tej sytuacji srebro smakuje  jak złoto.

– Dziękuję wszystkim,  bez których nie byłoby tego sukcesu, pomimo tych przeciwności losu: trenerowi Dariuszowi Wiszowi, trenerom z kadry narodowej: Michałowi Modelskiemu, Piotrowi Borysiewiczowi oraz Markowi Rzepce, którzy mnie przygotowywali podczas zgrupowań w Spale – mówi.

Występ w Toruniu był ostatnim akordem halowych występów.  – W lipcu odbędą się Mistrzostwa Europy, w których bardzo chciałbym wystąpić. Wcześniej muszę uzyskać minimum – dodaje wychowanek Agrosu.

Jung nie był jedynym reprezentantem żarskiego klubu w mistrzostwach w Toruniu. Natalia Gielicz w eliminacjach w biegu na 60 m. przez płotki ustanowiła rekord klubu, awansując do finału A. W biegu finałowym poprawiła go jeszcze raz uzyskując 8,77 s. i zajmując 6. miejsce. W biegu na 60 m wystartował Szymon Mac.  – To młodzi zawodnicy, którzy bardzo dobrze rokują na przyszłość. Zbierają doświadczenie,  które będzie procentować – dodaje D. Wisz.

Napisz komentarz »