REKLAMA

Sport

Walczą o mistrza i puchar

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Siatkarki z Żar i Iłowej rozegrały kolejne mecze w Lubuskiej Lidze Młodziczek.

W lepszej grupie LLM, z miejsc 1-7 (liga została podzielona po rundzie zasadniczej) UKS Promień Żary odniósł zwycięstwo 2:0 (25:17, 25:13) nad zespołem MLKS Volley Gubin, by ulec po dramatycznej walce drużynie UKS SG I Kożuchów 0:2 (10:25, 23:25).

– Jak zwykle, dziewczyny walczyły o każdy punkt, zostawiły sporo potu i serducha na parkiecie. – mówi Robert Penkal, trener UKS-u Promień.  – Przed nami, w najbliższą niedzielę, 21 lutego ostatnia kolejka. Jeśli w hali LO im. B. Prusa wygramy co najmniej jeden z dwóch meczów, znajdziemy się w finale Mistrzostw Województwa Lubuskiego, które odbędą się w marcu.

W grupie zespołów Lubuskiej Ligi Młodziczek z miejsc 8-14. dwa mecze (w stosunku 2:0) wygrały podopieczne Bogusława Kobylińskiego z Akademii Sportu Iłowa. Najpierw pokonały MLKS Volley Gubin II (25:5, 25:13) a następnie – UKS Świt Drzonków (25:17, 25:16). Iłowianki są liderem po 6. kolejkach. – Jak na debiutancki sezon, dziewczyny spisują się na medal – podkreśla Kobyliński. – Odniosły dwie pewne wygrane, kończąc kolejną rundę rozgrywek na pierwszym miejscu.

W najbliższą niedzielę, 21 lutego iłowianki czeka walka w  Turnieju o Puchar Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej. Oprócz Akademii Sportu, w hali Piast w Iłowej zagrają drużyny z Sulechowa i Sulęcina. Początek zawodów – godz. 11.00.

Napisz komentarz »