REKLAMA

Gospodarka, Kultura, Oświata

Szkoła w dwa lata

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: jb

Firma „MS Budownictwo” z Nowej Soli zajmie się rozbudową Szkoły Podstawowej w Gościeszowicach.

Gmina na dobudowę sześciu klas do istniejącego już budynku oszacowała w kosztorysie na 2,3 mln zł. W przetargu odrzucono ofertę od najtańszego wykonawcy. Zakład Usług Budowlanych z Trzemeszna zaproponował wykonanie tych prac za niecałe 1,5 mln zł.

-Wezwaliśmy tą firmę do wyjaśnień, dlaczego ta stawka tak bardzo różni się od pozostałych. Przedstawiciel przyznał, że się pomylił i nie doszacował kosztów. Kiedy jeszcze raz przeanalizował dokumenty, stwierdził, że nie jest już zainteresowany tą inwestycją – mówi wójt Jan Kosiński.

Do realizacji budowy wybrano firmę, która zaproponowała drugą najniższą kwotę,  to spółka „MS Budownictwo” z Nowej Soli, która oszacowała wszystkie prace na 2 mln 257 tys. 967,70 zł.

-Umowę podpisujemy w przyszłym tygodniu. Jesteśmy zadowoleni, bo ta sama firma robiła już wcześniej termomodernizację w tej szkole. – mówi wójt.

Budowa potrwa dwa lata.

-Mój pomysł jest taki, żeby w tym roku przygotować stan surowy zamknięty. Budynek postałby kilka miesięcy i dopiero w przyszłym roku zajęlibyśmy się wykończeniem. – dodaje J. Kosiński.

Prace przy rozbudowie szkoły miały by się zacząć wiosną.

Napisz komentarz »