REKLAMA

Sport

Zimowe strzelanie

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

W drugim zimowym sparingu piłkarze Unii Żary Kunice wygrali 4:1 z Sprotavią Szprotawa.

W wieczornym spotkaniu (15.02.) dwóch drużyn z klasy okręgowej na żarskim „Okrąglaku” bramki dla Unii strzelali: Denis Matuszewski (dwie), Jacek Rybak i grający trener, Jarosław Gad. Honorowe trafienie dla Sprotavii zaliczył Nigeryjczyk, Kalu Uche.

– Cieszy gra jak i wynik, tym bardziej, że zagraliśmy bez pięciu podstawowych zawodników, w tym bramkarza, Rafała Ciesielskiego – mówi „Regionalnej”. J. Gad. – W pierwszym sparingu, w miniony weekend pokonaliśmy 5:3 Budowlanych Lubsko, więc dobrze przepracowany okres indywidualnych zajęć procentuje. Cieszy skuteczność i realizacja przedmeczowych założeń. W obu spotkaniach sporo rotowałem składem i próbowałem różnych ustawień.

Z Unii odeszli: Dariusz Bryjak, Ariel Kunysz, Michał Godlewicz i Artur Derkach. Działacze klubu rozmawiają z nowymi zawodnikami, ale na tym etapie nie chcą zdradzać nazwisk. A już dziś (piątek, 19 lutego) piłkarze z Kunic zagrają kolejny sparing. Ich rywalem będzie KP Tomaszowo. Z kolei w poniedziałek, 22 lutego Unia zmierzy się z Tęczą Krosno Odrzańskie. Oba mecze piłkarze rozegrają na sztucznej murawie żarskiego „Okrąglaka”, przy ul. Zwycięzców, o godz. 19.30.

Reguła zastąpi Ziębę?

Mimo porażki 1:4 z Unią, dużo optymizmu jest również w obozie Sprotavii.  Kilka dni wcześniej piłkarze Andrzeja Wilczackiego wygrali 5:4 z zespołem Sokół Jerzmanowa, z legnickiej okręgówki. Dwa gole dla szprotawian zdobył nowy nabytek, Jakub Reguła, który ma za sobą udane występy w Iskrze Małomice. To, czy godnie zastąpi Damiana Ziębę oraz kapitana drużyny Kamila Rudaka, którzy leczą kontuzje, okaże się wiosną.  W meczu z Sokołem kolejne dwa gole dołożył Kalu Uche, jednego  – Jakub Domański – W sparingach wynik nie jest najważniejszy. Unia zmusiła nas dzisiaj do intensywności, zagrała bardzo ofensywnie, dużo lepiej, niż w ligowym meczu rundy jesiennej w Kunicach, gdzie zremisowaliśmy 2:2 – mówi A. Wilczacki.

Przed szprotawianami jeszcze trzy gry kontrolne: z Czarnymi Żagań (sobota, 20 lutego, godz. 13.00, żagańska Arena), Arką Nowa Sól (27 lutego) oraz Moczynianką Moczyń (6 marca).

Napisz komentarz »