REKLAMA

Sport

Halówka okrojona

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Przez pandemię skrócono rozgrywki tegorocznej edycji Żarskiej Ligi Futsalu.

Przerwana w grudniu ubiegłego roku ŻLF została skrócona, tak aby jej halowe potyczki nie  kolidowały ze zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi na trawie.

– Gdybyśmy mieli je kontynuować w dotychczasowej formie, zakończyłyby się dopiero w kwietniu – mówi Jacek Mondorowicz, organizator ŻLF. – W tej sytuacji rozegrane już mecze 1. kolejki Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA zostały anulowane, a obecne grupy LM i PU podzielono na cztery grupy A, B, C i D. Każda z drużyn rozegra trzy kolejki spotkań, w systemie każdy z każdym (3 kolejki). Zwycięzców z grup A i B zagrają w wielkim finale ŻLF, drużyny z drugich miejsc A i B zagrają o trzecie miejsce. Podobnie będzie w Pucharze UEFA.

W minioną niedzielę, 14 lutego piłkarze rozegrali pierwszą kolejkę spotkań. W ośmiu spotkaniach padło aż 89 goli.

Oto wyniki Ligi Mistrzów, grupa „A”:  Hart Szkło – Unia Kunice B 13:1,  Jar-Bud – Mirostowiczanka 13:2; grupa „B”:  Endorfina&Brunetka – Andrach 17:1, ZBW Bryczkowski – Kopacze 5:0; Puchar UEFA, grupa „A”: Dziadzia Team – ZZO Marszów 9:1, SCB – Formozianka 6:3; grupa „B”: MMalu – ŻKSW. 6:2,  Fiamp Iskra Wymiarki – Crips 1:9.

W najbliższą niedzielę, 21 lutego odbędzie się 2. kolejka. Początek spotkań w hali LO im B. Prusa w Żarach – godz. 12.00.

Napisz komentarz »