REKLAMA

Sport

Iskra marzy o awansie

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

W sparingowym „meczu pokoleń” na żagańskiej Arenie juniorzy UKS Czarni Żagań ulegli B-klasowej drużynie seniorów Iskry Fiamp Wymiarki 0:3.

Dla Iskry niedzielny mecz (14.02.) był pierwszym sparingiem po boiskowym lockdownie. Dla żagańskiej młodzieży – trzecim tej zimy. W poprzednich spotkaniach podopieczni Sebastiana Horodyskiego pokonali 4:0 juniorów Stali Jasień oraz zremisowali z rówieśnikami z BKS-u Bolesławiec 4:4.  Tym razem, w meczu z seniorami Iskry żagańska młodzież nie miała żadnych szans. Gole dla Iskry zdobyli: Jakub Kwaśniewski, Tomasz Nowak i Mateusz Jurkiewicz. – Wygraliśmy 3:0, ale wynik mógłby być dwucyfrowy, gdybyśmy wykorzystali przynajmniej połowę wszystkich sytuacji strzeleckich – mówi Ireneusz Klejszta, prezes, trener i zarazem piłkarz Iskry. – Skuteczność była fatalna, ale z gry możemy być zadowoleni.

Po rundzie jesiennej Iskra zajmuje 7 miejsce w żagańskiej klasie B z dorobkiem 9 punktów.

– Jesienią zapłaciliśmy frycowe w debiutanckim sezonie. Wiosną chcielibyśmy zaprezentować dużo lepiej i zakończyć rozgrywki w czołówce ligi – mówi I. Klejszta. – W przyszłości marzy się nam awans do klasy A. Mamy fajną paczkę piłkarzy, którym się chce.

W  sobotę, 20 lutego Iskra na żagańskiej Arenie zmierzy się z Orłem Konin Żagański. Tydzień później, 28 lutego czeka ją pojedynek z Unią II Żary Kunice. Dobrze grę swoich podopiecznych ocenia Sebastian Horodyski. – W takich sparingach wynik jest sprawą drugorzędną. W starciu z bardziej doświadczonymi piłkarzami chłopcy pokazali charakter i wolę walki. Wierzę, że takie gry z seniorami zaowocują nabyciem boiskowego doświadczenia i cwaniactwa  -podkreśla trener UKS Czarni Żagań.

Napisz komentarz »