REKLAMA

Kronika policyjna

Ustalą mordercę z”betonów”?

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Umorzone przed 21 lat śledztwo w sprawie morderstwa 43-letniego mieszkańca Żagania, zostało wznowione dzięki policjantom z Archiwum X – specjalnej komórki lubuskiej policji.

Mężczyzna został zamordowany w październiku 1999 roku, w pobliżu ul. Asnyka i Fabrycznej w Żaganiu. – Wznowiliśmy śledztwo dzięki nowym technikom laboratoryjnym,  identyfikacji i porównywaniu śladów, nowym czynnościom operacyjnym i przesłuchaniu świadków – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Znaleziony martwy

Z ustaleń policji wynika, że 43-latek pił alkohol ze znajomymi, na terenie między komórkami gospodarczymi a  zakładem produkcyjnym, nazywanym popularnie „betonami”.   Dzień przed zabójstwem,  mężczyzna uczestniczył w imprezie towarzyskiej, w trakcie której z kolegami pił alkohol. Wychodząc z mieszkania kolegi zauważył na klatce schodową kobietę, zaczął z nią rozmawiać. Zaprosił ją, aby napić się razem wódki na tzw. „betonach”. Kobieta zgodziła się, poszła ze mężczyzną. W czasie spotkania mężczyzna stał się natarczywy wobec kobiety i miało dojść między nimi do szamotaniny. Kobieta w końcu uwolniła się od niego i pobiegła do swojego domu. Następnego dnia 43-latek został znaleziony martwy.

Ktokolwiek wie

 – Ślady, które zabezpieczono przed laty na miejscu przestępstwa poddano nowoczesnym badaniom w laboratoriach kryminalistycznych – dodaje Maludy. – Wynikami z ich analiz dysponują już śledczy.  Kryminalni nie wykluczają ponownych badań wariograficznych. Żmudne i skrupulatne czynności i rozwój kryminalistyki spowodowały, że krąg podejrzanych o zabójstwo znacznie się zawęził. To wszystko skutkuje uzyskaniem nowych dowodów w sprawie. To także czas dla osób, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, aby podzielili się z nimi z policjantami i prokuratorami.

Napisz komentarz »