REKLAMA

Zdrowie

Wymaz w kontenerze, parter otwarty

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: jb

Zmiana miejsca pobierania wymazów na koronawirusa i otwarcie głównego wejścia budynku czeka na pacjentów 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu.

Od poniedziałku, 15 lutego, pacjenci, którzy chcą skorzystać z poradni lekarzy specjalistów 105. Szpitalu Wojskowym w Żaganiu,  będą mogli wejść do budynku szpitala głównym wejściem od ulicy Żelaznej.

Zamknięte zostanie dotychczasowe wejście do ul. Szprotawskiej.

-Otwieramy ponownie cały parter dla pacjentów. To wejście będzie obowiązywać  już od piątku (12.02.) od godz. 18:00 gdy pracę rozpocznie nocna i świąteczna pomoc – mówi Jacek Wąsik, kierownik żagańskiej filii szpitala.

Nadal przy wejściu pacjentom mierzona będzie temperatura, a żołnierze pilnować będą wypełniania ankiet o stanie zdrowia.

Są testy antygenowe

Do pracy wraca także zamknięta pracownia endoskopowa. Pacjenci przyjmowani będą we wtorki i piątki. Pacjentów przyjmować będą także wszystkie poradnie, oprócz chirurgii ortopedycznej.

-W laboratorium mamy możliwość przeprowadzenia testów antygenowych dla tych, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi i chcą wiedzieć, jak dużą nabyli po nich odporność – mówi J. Wąsik. Testy można robić najwcześniej dwa tygodnie po przyjęciu drugiej dawki szczepionki. Kosztują 130 zł.

W kontenerze

Zmiany dotyczą także miejsca, w którym pobierane będą wymazy na obecność koronawirusa. Już od dzisiaj (piątek, 12 lutego) każda osoba umówiona na wymaz, musi kierować się do kontenera, ustawionego w przejściu do parkingu na tyłach szpitala od strony ronda i skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego. Do tej pory wymazy pobierane były właśnie w głównym wejściu do szpitala.

Napisz komentarz »