REKLAMA

Zdrowie

Czekamy na tomograf

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Blisko 3 mln zł wyniosą tegoroczne inwestycje w żagańskim szpitalu.

Przy szpitalu przy ul.  Żelaznej ruszy remont podjazdów dla karetek pogotowia ratunkowego i schodów dla pacjentów. Lecznica zyska nowe opierzenie i elewację. – Odświeżone zostaną wszystkie pomieszczenia i korytarz w poradniach specjalistycznych, od wykładzin, ścian, drzwi po oświetlenie i podwieszane sufity. Wymienione zostaną również brodziki. W planie jest też wymiana szpitalnej windy – mówi starosta Henryk Janowicz. – W budżecie na to mamy 989 tys. zł.

Zrzutka prawie zakończona

Mieszkańcy czekają na otwarcie pracowni tomograficznej w bocznej części lecznicy, od strony ul. Szpitalnej. Ta ma ruszyć w marcu. Obecnie trwa adaptacja pomieszczenia za około pół miliona zł. Roboty wykonuje Zisco Radosława Kubika ze Szprotawy.

– Tomograf za ok. 1,3 mln zł dotrze do nas pod koniec lutego  – dodaje Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu. –  W marcu  pierwsi pacjenci będą mogli na nim wykonać bezpłatne badania, oczywiście ze skierowaniem od specjalisty.

– Ja sam mam takie skierowanie od laryngologa na zatoki. I nie robię prześwietlenia w innym szpitalu, tylko czekam na żagański tomograf – dodaje starosta.

Zakup tomografu sfinansowało starostwo z Urzędem Marszałkowskim, ale na adaptację pomieszczenia zrzuciły się pozostałe samorządy powiatu. 260 tys. zł dał Żagań, 100 tys. zł – gmina Żagań, po 40 tys. zł przekazały Małomice i Iłowa, po 20 tys. zł – Niegosławice, po 10 tys. zł Wymiarki, Szprotawa i Brzeźnica.

Napisz komentarz »