REKLAMA

Samorząd

Nowa sekretarz

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: bj

Fotel sekretarza gminy Żary od prawie dwóch lat był do wzięcia. Teraz jest już zajęty. Funkcję tę objęła Edyta Ciecierska, dotychczasowa kierowniczka referatu gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska.

Konkursu nie było, ale w przypadku zatrudnienia osoby, która już pracuje w samorządzie nie było takiego obowiązku. Od 1.02. funkcję sekretarza żarskiej gminy objęła Edyta Ciecierska, dotychczasowa kierowniczka referatu gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska.

– Doszedłem do wniosku, że to będzie właściwa osoba na tym miejscu – tłumaczy Leszek Mrożek, wójt gminy Żary.

Rzeczywiście analizy trwały od dość dawna, bo ostatnio sekretarzem w gminie był Radosław Pogorzelec. Jemu wójt pracę wymówił. Sekretarzem gminy był od 2011 r. Swoje stanowisko stracił w kwietniu 2019r.

Wówczas L. Mrożek zawarł z nim porozumienie. Przez 3 miesiące R. Pogorzelec był zwolniony ze świadczenia pracy. Teraz pracuje już na powiatowej posadzie inspektora ds. obsługi Rady Powiatu.

Nie wybrali

We wrześniu 2019r.  był nawet konkurs. Posada była łakomym kąskiem. Dokumenty złożyła trójka chętnych. Grzegorz Chmielewski, miejski radny i były powiatowy rzecznik praw konsumenta, Janina Chęć, była dyrektorka DPS w Lubsku i Dagmara Nerga z Sanepidu

Ale, jak się okazało, żaden z kandydatów nie spełniał wymogów formalnych. Poszło o  wykształcenie (miał to być kierunek prawo lub administracja) i staż urzędniczy (czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym, w tym co najmniej dwuletni na kierowniczym stanowisku).

Teraz wybór padł na E. Ciecierską.

-Teraz to przede wszystkim cięższa praca, choć w dużym stopniu w zakresie, który  należał do moich obowiązków. Do 2016r. byłam kierowniczką dużego referatu rozwoju i ochrony środowiska. Potem został podzielony na dwa – gospodarki nieruchomościami i środowiska oraz inwestycji i infrastruktury. W gminie pracuję od 10 lat, wcześniej w starostwie. Przeszłam więc drogę zawodową, począwszy od inspektora – wyjaśnia E. Ciecierska.

E. Ciecierska ma 52 lata, jest mężatką. Dotychczas średnio zarabiała 6 tys. 600 zł. – Jako sekretarz gminy zarobi nieco mniej niż poprzednik-tłumaczy L. Mrożek. Jego zarobki średnio wynosiły 9 tys. 600 zł.

Dobry wybór

Referatem gospodarki nieruchomości i ochrony środowiska pokieruje Kinga Matoga. – Na razie zostały jej powierzone obowiązki. Potem obie strony podejmą decyzję, choć ja jestem przekonany, że to dobry wybór. Pani Kinga pracuje u nas od kilku lat, z przerwa na pracę w Urzędzie Marszałkowskim. Jestem przekonany, że to jest dobry wybór-kończy L. Mrożek.

Napisz komentarz »