REKLAMA

Samorząd

Młynówka droższa

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz Żagania posłuchał radnych i zwiększył wartość pensjonatu „Młynówka” przy ul. Żelaznej, który wkrótce trafi pod młotek.

Przypomnijmy, od czasu eksmisji lokatorów przez miasto, w marcu ubiegłego roku budynek dwukrotnie okradziono. Obecnie popada w coraz większą ruinę. Burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec postanowił sprzedaż zabytkowy obiekt w parku pałacowym, tłumacząc, że miasta nie stać na jego gruntowną modernizację. Pod młotek Młynówka miała pójść już z początkiem stycznia, ale przetarg odwołano, bo część radnych wytykała burmistrzowi, że proponowana cena 480 tys. zł  jest zbyt niska. W tym tygodniu „Regionalna” ustaliła, że przetarg na budynek zaplanowano na połowę kwietnia, podnosząc jego wartość do 720 tys. zł.

– Burmistrz zmienił zarządzenie w sprawie sprzedaży tej nieruchomości w zakresie ceny. Nie zlecał jednak nowej wyceny obiektu – zastrzega Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta. – Cena wywoławcza zaproponowana do przetargu wynosi obecnie 720 tys. zł i została znacznie podniesiona zgodnie z sugestią radnych. W połowie kwietnia powinien odbyć się przetarg na sprzedaż „Młynówki”.

Napisz komentarz »