REKLAMA

Kultura, Oświata

Pionier znów otwarty

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Kina zostały zamknięte w listopadzie 2020 roku. Teraz znów mogą działać. Mieszkańcy regionu będą mogli wybrać się do żarskiego „Pioniera”.

Kino Pionier w Żarach znów będzie otwarte i to już od dzisiaj (12.02). Pierwszy film to „Helmut Newton. Piękno i Bestia” o godzinie 16.00. Na godzinę 18.00 do kina mogą się wybrać osoby, które będą chciały zobaczyć „Lekcję miłości”. O 20.00 obejrzymy „Palm Springs”.

– Kino będzie otwarte w reżimie sanitarnym- mówi Edyta Pietrus, kierownik kina „Pionier” w Żarach – Czyli na sali trzeba będzie siedzieć w maseczce i nie wolno będzie jeść. Jako kino nie baliśmy się o przetrwanie. Jesteśmy jednostką państwową podległą pod Dolnośląski Urząd Marszałkowski jako DCF czyli Dolnośląskie Centrum Filmowe, mamy dotacje, więc nie czuliśmy się zagrożeni. Zobaczymy jak to będzie, jak w mieście wybuduje się kolejne kino, ale na razie nasze funkcjonowanie nie jest zagrożone. – wyjaśnia E. Pietrus

W Fokusie bez kina

Choć rząd zniósł czasowo obostrzenia dotyczące kin, to nie wszystkie zdecydowały się otworzyć swoje podwoje przed kinomaniakami. „Cinema city” popularna sieciówka, której kino znajduje w „Fokusie” w Zielonej Górze, nie otworzy się dzisiaj. Do kina nie pójdziemy też w walentynki ani w najbliższe dni.

– Drodzy Kinomani! Wiemy, że perspektywa ponownego otwarcia Cinema City wzbudza ogromne emocje! Wierzymy, że z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej tego celu i już wkrótce ponownie zawitacie w naszych salach. Niestety nie nastąpi to jeszcze 12 lutego” ? informuje zarządzający „Cinema city”.

Wygraj bilet!

Dla naszych czytelników mamy do wygrania 2 pojedyncze wejściówki do kina „Pionier” w Żarach na dowolny seans, ważne do końca lutego. Wystarczy dziś (12.02) pod numer telefonu 730 502 992, o godzinie 14.00 i odpowiedzieć na pytanie konkursowe: W którym roku w Żarach, otworzyło się kino „Pionier”? Dwie najszybsze osoby wygrywają wejściówkę!

Napisz komentarz »