Złota Nikola

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Zapaśniczka żarskiego Agrosu Nikola Drozdek zdobyła złoty medal w I Pucharze Polski.

W zawodach Karlinie wzięło udział 140 zapaśników Wychowanka Julii Gronkowskiej wygrała cztery walki w kategorii do 53 kg. W finałowej walce Nikola nie dała najmniejszych szans zawodniczce z Rudy Śląskiej. Dla wychowanki Agrosu to pierwszy start po wyleczeniu kontuzji. Dwie klubowe koleżanki Nikoli: Martyna Gabryl i Maja Majdańska zajęły piąte lokaty.  – Apetyty były większe, ale i tak muszę pochwalić dziewczyny na wspaniałą walkę.  Dla Martyny te zawody były debiutem w większej o 3 kg wadze wagowej, a  Maja zaliczyła premierowy start w kategorii kadetek. – mówi J. Gronkowska.

Puchar Polski były pierwszą z dwóch eliminacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.