Wygrali z liderem!

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze, aby nie wypaść z meczowego rytmu, przerwę w rozgrywkach II ligi wykorzystali na sparing.

W Głogowie zagrali z liderem swojej grupy, Chrobrym. I wygrali 3:1 (23:25, 32:30, 25:18, 15:12). Zwycięstwo z absolutnym faworytem do awansu, do I ligi jest  dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się play – offami.

– Zagraliśmy bardzo dobrze w przyjęciu jak i bloku, na którym nasza drużyna zatrzymała rywali aż 15 razy – wylicza Krzysztof Dobek, trener WKS-u Sobieski.

Po dwutygodniowej przerwie, w sobotę, 13 lutego „wojskowi” wracają na parkiet. Ich rywalem w Oławie będzie Olavia. Ostatni mecz w fazie zasadniczej WKS zagra z Ziemią Milicką, 27 lutego. Jeśli wygra oba spotkania, do fazy play off przystąpi z drugiego miejsca i z trzecią Astrą Nowa Sól będzie miał handicap w postaci dwóch pierwszych spotkań na własnym terenie.