REKLAMA

Sport

Warto trenować

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Akrobatyka poprawia zwinność i gibkość. Rozwija wyczucie rytmu i sprawność. Ten sport ma same plusy.

Akrobaci odnoszą co raz więcej sukcesów, a dlaczego warto trenować gimnastykę, opowiada Julita Jamza-Szik, trenerka zawodników UKS „Akro-dwójki”.

Akrobatyka jest trudnym sportem?

Julita Jamza-Szik: To jedna z najtrudniejszych i najstarszych dyscyplin sportowych. Osobom, które ją uprawiają daje wszechstronny rozwój: buduje siłę, wzmacnia wydolność, poprawia gibkość, polepsza szybkość, szlifuje koordynację, uczy poprawnej postawy ciała, kształtuje charakter, daje nadzwyczajną sprawność, jest podstawą do innych sportów.

To bardzo wymagająca dyscyplina?

Trenujemy 5 razy w tygodniu, 3 razy grupa zaawansowana, 2 razy grupa naborowa i młodzieżowa. Ale należenie do klubu to też pewna gotowość, w soboty często wyjeżdżamy na zawody.

Treningi są różnorodne,nie grozi nam nuda, są ćwiczenia siłowe, rozciągające, przygotowanie do salt i skoków, zajęcia taneczne, fitness. To wszystko w jednym. Ten sport jest bardzo popularny wśród dziewczynek. Niszowy jest udział chłopców- a szkoda! Chłopcy uprawniający akrobatykę mają duże możliwości rozwoju oraz ogromne perspektywy sukcesów. Chłopcy, którzy trenują akrobatykę odnoszą wiele sukcesów również w innych dyscyplinach, ponieważ akrobatyka daje im mocne podstawy.

 Kiedy najlepiej jest zacząć?

Już od najmłodszych lat, przyjmujemy już dzieci od 5 roku życia. Osoby, które chciałyby dołączyć do naszej drużyny zapraszamy 2 marca na godzinę 16.00 do Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Mamy bardzo fajne warunki do ćwiczeń, szkoła ma doskonałe zaplecze sportowe  dysponujemy sprzętem. Kontakt do naszego klubu- Teresa Kosman 886 513 958, prezes i trener lub Julita Jamza-Szik 609 625 259 , trener i choreograf.

Napisz komentarz »