REKLAMA

Kultura, Oświata

Dla maluchów

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Jeszcze w tym roku ruszy nabór do żłobka, który powstanie w podżagańskim Bożnowie.

Urząd Gminy właśnie rozstrzygnął przetarg na budowę żłobka. Spośród trzech ofert, najkorzystniejszą złożyła firma MS Budownictwo Maciej Stocki Michał Stocki z Nowej Soli – 1 mln 949 tys. zł. 

– Żłobek powstanie na placu między przedszkolem i szkołą a placem zabaw. Oba budynki zespoli łącznik. Powstanie parking i nowe ogrodzenie – mówi wójt gminy, Leszek Ochrymczuk. – Remontu doczeka się również szkolny budynek, do którego obecnie uczęszcza ponad setka przedszkolaków oraz uczniowie klas I-III. W planie jest m.in. wymiana dachu, termomodernizacja i odnowa elewacji. Również na tę inwestycję przetarg wygrała firma MS Budownictwo Maciej Stocki Michał Stocki z Nowej Soli, która roboty wykona za 449 tys. zł.

Obie inwestycje zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Latem ruszy nabór do żłobka, w którym musi się znaleźć co najmniej 20 dzieci a docelowo – 32. Zatrudnienie znajdą cztery opiekunki, pielęgniarka i sprzątaczka. Roczne utrzymania żłobka pochłonie 436 tys. zł. Jego otwarcie planowane jest z początkiem przyszłego roku.

Napisz komentarz »