REKLAMA

Sport

Status quo w ŁKS-ie

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

ŁKS-owi Łęknica udało się utrzymać skład z rundy jesiennej. Wiosną drużyna Grzegorza Tychowskiego chce powalczyć o awans do IV ligi.

Po pierwszej rundzie ŁKS jest trzecią drużyną ligi, z dorobkiem 39 punktów i zaledwie jednym punktem straty do lidera, Promienia Żary.  Podobnie jak inne drużyny seniorów, przez obostrzenia związane z pandemią, łękniczanie musieli do tej pory trenować indywidualnie, wedle rozpiski trenera. Po zniesieniu boiskowego lockdownu, w sobotę, 13 lutego będą mogli rozegrać pierwszy sparing, z drużyną Zametu Przemków, na sztucznym boisku w Żarach (godz. 9.00).

W kolejnych grach kontrolnych formę ŁKS-u sprawdzą: BKS Bolesławiec (20 lutego), Moczynianka Moczyń (27 lutego) i Victoria  Ruszów (6 marca).

– Przez niedorzeczny lockodown i brak możliwości wspólnych treningów na świeżym powietrzu,  przepadły nam trzy gry kontrolne. Do ligi został miesiąc, więc trzeba to wszystko nadrobić. Dobrze, że od 12 lutego będziemy mogli ruszyć z normalnymi przygotowaniami do sezonu. Piłkarze do tej pory biegali „po lasach”, trenując indywidualnie – mówi Grzegorz Tychowski, trener ŁKS-u. – Udało się utrzymać skład drużyny. Nikt nie był, ani też nie przyszedł. Wierzę, że wiosną będziemy mogli rozgrywać mecze z udziałem publiczności. I swoją grą przysporzymy im sporo radości.

Napisz komentarz »