Bachus na łopatkach

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Okazałe zwycięstwo odnieśli żagańscy szczypiorniści w Lubuskiej Lidze Juniorów Młodszych. W Zielonej Górze rozgromili miejscowego Bachusa 38:25.

Podopieczni Przemysława Marciniaka zagrali bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku, zarówno pozycyjnym, jak i z kontry. Od początku kontrolowali mecz, powiększając przewagę. Do przerwy prowadzili 18:11. W drugiej połowie UKS Czarni zagrał  z jeszcze większą werwą.  Najwięcej bramek dla Czarnych zdobył Aleksander Węgier – 15. Ponadto, 5 razy do bramki trafiali: Jakub Kan, Oskar Marciniak, Oliwier Mroczkowski i Paweł Rodenko. Dwa gole dorzucił Bartosz Kołtonowski,  jednego – Kacper Grajek. Ponadto grali: Dominik Celka, Dominik Olszewski,   Szymon Nowak, Kamil Szubert i Michał Zubik.

– W poprzednich meczach tak dobrze nam nie szło, bo graliśmy w niepełnym składzie. Część zawodników dopadły kontuzje, kilku przebywało na domowej kwarantannie – mówi trener UKS Czarni. – W meczu z Bachusem od początku zagraliśmy agresywnie, z zębem.  Chłopcy zagrali skutecznie w ataku, z drugiej strony – świetnie w bramce spisywał się Dominik Olszewski.

A już w najbliższą sobotę, 13 lutego Czarni zagrają kolejny mecz w Zielonej Górze. O godz. 10.00, odrabiając zaległości, zmierzą się z tamtejszym UKS-em Szczypiorniak.