REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Narkotyki w beczkach

Opublikowano 05 lutego 2021, autor: bj

Agenci z karabinami gonili uciekających w popłochu, gdy inni ładowali beczki z półproduktami do produkcji dopalaczy. Czy w Górzynie agenci odkryli narkotykową fabrykę?

Zamaskowani funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji nieoznakowanymi autami zrobili nalot (27.01.) na posesję w Górzynie (gm. Lubsko). Uzbrojeni w długą broń ścigali uciekających przez wieś mężczyzn.

-Jednego to prawie na końcu wsi dopiero złapali. – mówią mieszkańcy.

CBŚP potwierdza, że akcja faktycznie była. I że nalot nie był przypadkowy.

– Policjanci CBŚP prowadzili w minionym tygodniu działania. Dla dobra postępowania na tym etapie nie możemy przekazywać żadnych szczegółowych informacji -informuje nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik  CBŚP. – Czynności nadzoruje prokuratura w Zielonej Górze.

Śledczy nabierają wody w usta. – Nie mam zgody prokuratora prowadzącego na udzielania jakichkolwiek informacji-ucina pytania Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej „okręgówki”. Miejscowi policjanci też niezbyt dużo o niej wiedzą.

Wytargali beczki

Co się zatem działo w Górzynie?

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że agentów interesowali dwaj bracia i ich znajomy, z którym prowadzili interesy.

Wszystkich trzech skuli i wywieźli. Wrócił jeden z braci. Rozmawiamy z jego żoną. Twierdzi, że męża nie ma w domu i o niczym nie może mówić.

Wiadomo natomiast, że funkcjonariusze znaleźli beczki. – Wytargali je i zabrali. Podobno były tam półprodukty. Takie, co je łączyli z sobą chemicznie. Wychodził z tego mefedron – twierdzi nasz informator.

Gdy CBŚP odjechało, przed przeszukaną posesją do wieczora stał policyjny radiowóz.

Akcja jak w kinie

„Czy wiadomo u kogo w Górzynie było CBŚ? Niby akcja jak w kinie, że ktoś zginie, dwie osoby uciekały przez cały Górzyn wiadomo kto?- pytają mieszkańcy.

O sprawę pytamy Karola Łyczko, radnego, mieszkańca. Stara się sprawiać wrażenie wybitnie niezorientowanego.

-A co to jest CBŚP?-pyta rozbrajająco.

Czy w beczkach był półprodukty do produkcji mefedronu. To rodzaj dopalacza, jego efekty działania są zbliżone do amfetaminy i ecstasy, a ze względu na krótki czas działania do kokainy. Młodzi mówią o nim  mef, mefka, mefcia.

Bardzo silnie uzależnia psychicznie – już jedna dawka wywołuje przymus sięgnięcia po kolejną. Osoba zażywająca ten narkotyk z reguły szybko zatraca się w nałogu.

Mefedron najczęściej sprzedawany jest pod postacią kryształków, tabletek, kapsułek lub proszku.

Czysty mefedron jest bezwonny i bezbarwny. Często wchodzi w skład dopalaczy. Zanieczyszczony jest bardzo niebezpieczny. Zagraża życiu, bo konsekwencją jest wzrost ciśnienia krwi, co może prowadzić do udaru mózgu.

Napisz komentarz »