REKLAMA

Wasze sprawy

Popływamy w Żaganiu?

Opublikowano 05 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Nawet 10 mln zł może wynieść modernizacja żagańskiego kąpieliska przy ul. Niepodległości.

Przypomnijmy – basen wyłączono z użytku dwa lata temu, ze względu na zły stan techniczny. W tym roku na dokumentację projektową modernizacji kąpieliska miasto zaplanowało 235 tys. zł.  – Jej opracowanie pozwoli nam na staranie się o dofinansowanie na kapitalny remont niecki basenu – mówi Tomasz Hucał, prezes spółki Arena. – Spotkaliśmy się  (2.02.) z przedstawicielami jednej z największych w Polsce pracowni architektonicznych z Ostrowa Wlkp. oraz firmy z austriackim kapitałem, która specjalizuje się w budowie takich obiektów. Obie spółki budowały żarskie kąpielisko i wierzymy, że poradzą sobie z modernizacją żagańskiego. Oczywiście, jeśli miasto otrzyma dofinansowanie. A potrzeba naprawdę sporych nakładów, nawet ok. 10 mln zł. W grę wchodzi wyłożenie niecki ze stali nierdzewnej i oddzielenie części basenu tylko dla dzieci. Powstałby na niej wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami dla maluchów. W części dla dorosłych zachowanych zostałoby kilka torów pływackich oraz skocznia.  Sama powierzchnia tafli była nieco mniejsza, niż obecne 1500 mkw. Oczywiście, wszystkie te plany musi zaakceptować konserwator zabytków, bo kąpielisko leży w strefie ochrony konserwatorskiej, blisko centrum.

Dla porównania – budowa basenu przy ul. Źródlanej w Żarach kosztowała ok. 14 mln zł, roczna rata kredytu to 1,5 mln zł. Powierzchnia tafli wody żarskiego basenu (dwie połączone niecki) to 831 m kw.

komentarze »
 1. Ola 12 lutego 2021 20:34 - Odpowiedź

  Zły stan basenu jest niezmienny od przynajmniej 20 lat…..
  Prezes huczał ma pomysły na swoją prace typu; zamknąć basen, zamkną boiska, pływalnie i to jest pomysł bo nie ma kosztów
  Ojjj tylko te pracownice no i prezesowska pensja za zamknięcie!
  Brawo!

 2. El Polako 14 lutego 2021 16:41 - Odpowiedź

  Miasto ma byc miastem dla obywateli jego mieszkańców ..miasto nie moze byc tylko dla urzedników i ich smiesznych rodzin.
  Nie długo nikt tu nie bedzie chciał przebywac mieszkac i życ..
  Ani basenu,scieżek rowerowych,godnej normalnej pracy,infrastuktury..

Napisz komentarz »