REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pożar na Konopnickiej

Opublikowano 05 lutego 2021, autor: bj

Żywy ogień – tak o pożarze w mieszkaniu w kamienicy przy ul. Konopnickiej w Żarach mówią mieszkańcy. Kobietę uwięzioną w płonącym mieszkaniu wynieśli strażacy.

Informacja o płomieniach w budynku przy ul. Konopnickiej w Żarach pojawiła się we wtorkowe (2.02.) późne popołudnie, po godz. 18. Ogień odciął drogę ucieczki jednej z mieszkanek budynku.

Lokatorzy w mieszkaniu nie zorientowali się, co się dzieje. – Spałem w pokoju obok. Nic nie zauważyłem, dopiero jak już był duży ogień. Chciałem gasić, ale nie dałem już rady-mówi Bolesław Karmazyn, mąż poparzonej kobiety.

Dość późno zorientowali się sąsiedzi. – Siedzieliśmy z kolegą i nagle korki wybiło. Poszedłem na korytarz, bo tam mamy liczniki. wtedy zauważyłem, że u sąsiada się pali. Od razu wszystkich zaalarmowaliśmy-opowiada Łukasz Matuszewski, mieszkaniec kamienicy.

Nie dało się wejść

-Spojrzałem przez szybę w drzwiach do mieszkania tych ludzi. Tam żywy ogień był, nie dało się przejść, żeby wyprowadzić tę panią-dodaje Łukasz Książek.

Kamienica przy ul. Konopnickiej jest budynkiem, w którym znajduje się 5 mieszkań. -Samodzielnie ewakuowało się 8 osób. Ostatnia, dziewiąta została wyniesiona przez strażaków–informuje asp. Paweł Brela, oficer prasowy z KP PSP.

Najwyraźniej w ostatniej chwili. – Kobieta miała poparzenia twarzy, rak, klatki piersiowej-wylicza P. Brela.

– Z ciężkimi poparzeniami na dużym obszarze ciała pacjentka została przetransportowana na SOR 105 Szpitala Wojskowego w Żarach, a potem przekazana na oddział oparzeniowy szpitala w Nowej Soli-informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Przyczyną było prawdopodobnie zaprószenie ognia. – Ciuchy, które były koło pieca się zapaliły – wyjaśnia pan Bolesław.

Napisz komentarz »