REKLAMA

Samorząd

Muzyka na radnego

Opublikowano 12 lutego 2021, autor: bj

Z Górzyna do Sejmiku Województwa idzie Sławomir Muzyka.

Sławomir Muzyka (53 l.) radnym nie był, a z samorządem miał do czynienia, gdy sprawował funkcje kierownicze. Ze zmiennym szczęściem i z różnymi przygodami z kolejnymi burmistrzami.

Mam mandat

S. Muzyka obejmie fotel radnego w Sejmiku Województwa, bo pod koniec stycznia Łukasz Mejza, który dotychczas w nim zasiadał ogłosił, że idzie do Sejmu. Zajmie tam miejsce po zmarłej na przełomie roku Jolancie Fedak. Jako radny wojewódzki reprezentować będzie powiat krośnieński i żarski. W ostatnich wyborach samorządowych do sejmiku startował z listy Ł. Mejzy.

– Dostałem już informację od komisarza wyborczego z informacją, że otrzymuję mandat. Najbliższa sesja jest 15.02. – tłumaczy S. Muzyka.

Szczęścia brakowało

Przypomnijmy. S. Muzyka był dyrektorem szkoły w Jasieniu i Lubskiego Domu Kultury, ale nie miał szczęścia do burmistrzów. Najpierw „podpadł” Andrzejowi Kamyszkowi, burmistrzowi Jasienia. W 2015r.  przegrał w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół w Jasieniu. Choć miał 12-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora podstawówki, przepadł z kretesem. W cuglach wygrała wtedy Halina Kaczmarek, choć w szefowaniu szkołą miała 12-letnią przerwę. Wówczas pojawiały się pytania o to, czy burmistrz miasta wziął odwet na S. Muzyce, który odważył się stanąć rok wcześniej przeciwko niemu w wyborach na burmistrza.

W marcu 2017r. z nie do końca jasnych przyczyn wymówienie wręczył mu Lech Jurkowski, burmistrz Lubska. Powodem była utrata zaufania wskutek „nieprawidłowości finansowych” po audycie. Tyle tylko, że kontrola była za lata, kiedy S. Muzyka dyrektorem nie był. Część miejskich radnych zarzucało L. Jurkowskiemu, że zwolnił go, bo przestał być „lojalnym żołnierzem”.

Kolejnym etapem była praca pod zwierzchnictwem starosty jako wychowawca w Powiatowym Domu Dziecka w Lubsku. Na pół etatu. Teraz S. jest nauczycielem.

Zaraz za Mazurami

Ma już sporo planów. – Szansą dla naszego regionu jest rozwój gospodarczy. A o tym trudno myśleć bez mocnego transportu. Rozpoczęta została budowa autostrady nr 18, ale wciąż pozostaje sprawa transportu kolejowego. To byłobypomocne w rozwoju turystyki. Bo jeśli idzie o piękno okolicy, to jesteśmy zaraz za Mazurami. -wylicza S. Muzyka.

Mocno chce się zająć najbliższą okolicą. – Jestem mieszkańcem Górzyna, w gminie Lubsko. Wciąż tu wraca sprawa obwodnicy miasta. Ale też  plusem byłaby ścieżka rowerowa do Lubska. Do tego plany ścieżki w stronę Zielonej Góry i Żar. Zyskaliby wszyscy. Sam jeździłbym do pracy do Żar na rowerze-tłumaczy S. Muzyka.

S. Muzyka zawodowo pracuje jako nauczyciel. – Na pełen etat w żarskiej SP nr 2 jako nauczyciel matematyki i fizyki, do tego mam kilka godzin fizyki w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym oraz 4 godziny w szkole w Górzynie. Do końca roku szkolnego na pewno nie zrobię przykrej niespodzianki dyrektorom i nie zrezygnuję z pracy. Potem  podejmę decyzję – tłumaczy.

  Dar od losu

S. Muzyka jest żonaty (żona Kazimiera uczy fizyki w Górzynie). Mają dwóch synów-młodszy ukończył studia inżynieryjne w Cottbus i mieszka w Szwajcarii, starszy jest programistą i mieszka z żoną, prawniczką i 5-miesięczną córką Igą we Wrocławiu. – Można więc powiedzieć, że niby jestem dziadkiem, ale w zasadzie mężem babci. Ale ja się bardzo cieszę, że najmłodszy członek rodziny to właśnie dziewczynka. To wielki dar od losu, dla kogoś, kto nie miał córki-kończy S. Muzyka.

Jako radny wojewódzki S. Muzyka otrzyma dietę w wysokości 1 tys. 968 zł w tym dodatek na dojazdy w wysokości 179 zł.

Napisz komentarz »