REKLAMA

Gospodarka

Na zakupy do Lubska

Opublikowano 05 lutego 2021, autor: bj

Dwa nowe centra handlowe powstaną w Lubsku.

Jeszcze w tym roku ruszy park handlowy przy ul. Wrocławskiej w Lubsku, obok sklepu Biedronka i naprzeciw Inter Marche i stacji paliw. Inwestorem jest  Saller Polbau Sp. z o.o. Poland Projekt Kappa Sp. k. z Wrocławia, która jest właścicielem galerii  Glogovia w Głogowie i Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim.

Lubskie centrum pojawi się ok. 15 metrów od Biedronki, 60 metrów od istniejącej galerii handlowej, naprzeciwko InterMarche.

Inwestycja obejmuje budowę dwóch budynków, w których wydzielone zostaną pomieszczenia pod najem.

Stal i szkło

Powierzchnia użytkowa budynków to ok. 3 tys.800 mkw. Każdy punkt pod wynajem będzie posiadał magazyn oraz zaplecze socjalno-sanitarne. Wśród marek nieoficjalnie mowa jest o szyldzie odzieżowej sieciówki-Sinsay.

Oba budynki będą miały po 3 pomieszczenia pod najem.

Pierwszy budynek będzie większy, bo liczyć ma ponad 2 tys. 100 mkw., drugi – niespełna 1 tys. 700 mkw. Największy sklep zajmie prawie 730 mkw., najmniejszy – 532 mkw.

Całość będzie przeszklona, a wejście do każdego punktu prowadzić będzie z zewnątrz. Budynki będą miały ok.7- 9 metrów wysokości, szerokie będą na 43-46 metrów, a długie od 43 do 57 metrów. Elewacja zostanie wykończona blachą stalową, również drewnopodobną i szkłem. Do wejścia prowadzić będzie chodnik od strony ul. Wrocławskiej.

Przy Netto na razie porządki

Drugie centrum, o handlowo-usługowym charakterze w przyszłym roku pojawić się ma obok sklepu Netto. -Na razie wiadomo na pewno, że z 5 działek, które oferowaliśmy do sprzedaży 4 za ok. 400 tys. zł kupił jeden inwestor – mówi Janusz Dudojć, burmistrz.

Piąta działka poszła za 20 tys. zł. Na tych czterech, tuż obok Netto powstać ma centrum handlowe. – Właściciel będzie musiał uzyskać tzw. warunki zabudowy, bo teren nie  jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Kolejny krok to pozwolenie na budowę.

Nieoficjalnie wiadomo, że inwestor przymierza się też budowy łącznika od ul. Gdańskiej przez parking gminny i ul. Kanałową do swojego terenu, co umożliwi dojazd dla klientów i dostaw.

Napisz komentarz »