REKLAMA

Samorząd

Nowy przewodniczący

Opublikowano 05 lutego 2021, autor: bj

Fotel przewodniczącego Rady Miasta w Lubsko zajmuje Artur Bondarenko.

Funkcję tę sprawował zmarły w grudniu Marek Gutowski.

– To właśnie ta okoliczność jest dla mnie wyzwaniem i motywacją, by godnie sprawować tę funkcję. M. Gutowski dla nas wszystkich był wzorem, samorządowcem z krwi i kości. Zdaję sobie sprawę z ciążącej odpowiedzialności, ale jej świadomość miałem już  w chwili, gdy startowałem w wyborach, a mieszkańcy obdarzyli mnie swoim zaufaniem – mówi Artur Bondarenko (46l.), świeżo upieczony przewodniczący.

Podczas sesji (28.01.) decyzję w sprawie wyboru swojego nowego szefa podjęli radni. Powołana komisja: Mirosław Firuta – przewodniczący, Marian Dziwulski, Karol Łyczko- członkowie, jednomyślnie wybrała przewodniczącego. Dieta przewodniczącego RM to 1 tys. 611 zł.

Kim jest przewodniczący?

A. Bondarenko jest absolwentem studiów politologicznych, społeczno-ekonomicznych w Warszawie oraz studium farmaceutycznego. Radnym jest po raz pierwszy. Rodowity mieszkaniec Lubska, szczęśliwy mąż (żona Laura jest koordynatorką w powiatowych domach dziecka) i ojciec dwóch córek 12-letniej Laury i 23-letniej Sary. Od 25 lat zawodowo związany z branżą farmaceutyczną. Pracuje w aptece Jasieniu.

Jego hobby to historia, w szczególności z czasów II wojny światowej, zwłaszcza archeologia pól bitewnych. – Mój tato brał udział w II wojnie jako oficer Wojska Polskiego,dlatego ta tematyka jest mi szczególnie bliska – kończy A. Bondarenko.

Napisz komentarz »