REKLAMA

Samorząd

Zastępca na sekretarza

Opublikowano 05 lutego 2021, autor: jb

Roszady w Urzędzie Gminy Niegosławice.

W gminie od lat nie było osoby na stanowisku sekretarza, było za to stanowisko zastępcy wójta, które w 2016 roku objął Bartosz Krause z Nowego Miasteczka.

Gmina bez sekretarza funkcjonowała od lutego 2015 roku, gdy z tego stanowiska zrezygnowała Małgorzata Kuźniar.

Po blisko pięciu latach wójt zdecydował, że gminie potrzebny jest sekretarz.

-Pozycja zastępcy wójta może być myląca, bo nie ma uprawnień wójta, przejmuje część jego obowiązków. Sekretarz m.in. jest odpowiedzialny za organizację pracy urzędu – mówi wójt Jan Kosiński.

W konkursie na to stanowisko zgłosiły się dwie osoby. B. Krause i osoba ze Szprotawy. -Jej oferta nie spełniała wymogów formalnych.  – dodaje wójt. – Jestem zaskoczony, że nie było wielu chętnych na to stanowisko. W poprzednich latach oferowaliśmy tylko jedną czwartą etatu dla sekretarza, a teraz na cały. Gdy zatrudnimy sekretarza, stanowisko zastępcy wójta nie będzie już potrzebne – dodaje.

Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko sekretarza już 8 lutego.

-Dla mnie naturalnym było to, że będę kandydować na to stanowisko, bo sekretarz w gminie zajmuje się w zasadzie tym, co ja teraz, a doświadczenie już zebrałem. Dla mnie jedyną różnicą byłyby to, że pracowałbym na umowie o pracę a nie na mocy powołania – mówi B. Krause o swojej kandydaturze.

Sekretarz pracę w gminie rozpocznie od początku marca.

Napisz komentarz »