REKLAMA

Gospodarka

Tarcza uratuje Arenę

Opublikowano 05 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 600 tys. zł pomocy otrzymała żagańska spółka Arena z rządowej tarczy antykryzysowej. Na jej zamkniętych z powodu pandemii obiektach trwają remonty i naprawy.

Pieniądze z rządowej tarczy pójdą m.in. na koszty stałe, a więc głównie na rachunki za ogrzewanie, wodę, prąd oraz wynagrodzenia pracowników.  – Dzięki tej pomocy będziemy mogli przetrwać ten bardzo trudny okres – mówi prezes spółki Arena, Tomasz Hucał. –  A nie zarabiamy od jesieni ubiegłego roku, od kiedy musieliśmy zamknąć pływalnię, korty tenisowe, squash czy hostel. Przez lockdown, odwołano 2/3 zimowych sparingów na sztucznym boisku oraz połowę zgrupowań piłkarskich.

Korzystając z zamknięcia części obiektów przy ul. Kochanowskiego,  spółka przeprowadza  remonty. W hali sportowej zakończył się remont szatni i sanitariatów na parterze budynku oraz  modernizacja węzła cieplnego. – Skorodowane i zatkane rury nie były wymieniane od kilkunastu lat, od początku istnienia obiektu. Obecnie przymierzamy się do wielkiej inwestycji, jaką będzie wymiana sieci wodno – kanalizacyjnej w hostelu Arena oraz przebudowa łazienek, co pozwoli na podniesienie standardu pokojów.  W kolejce czeka także modernizacja wanny jacuzzi za ok. 40 tys. zł przy pływalni, a marzeniem jest kompleksowa przebudowa strefy saun. Ale do tego potrzeba dużych pieniędzy – dodaje T. Hucał. 

Nikt nie straci pracy

  –  Przede wszystkim pracujemy nad obniżeniem zużycia energii. – dodaje prezes. – Praktycznie na całym obiekcie wymieniliśmy oświetlenie na LED-owe, co także daje nam ogromne oszczędności.  Dodatkowo 11- osobowa obsługa basenu znajduje się na przestoju ekonomicznym. Staramy się o dopłatę do utrzymania miejsc pracy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Najważniejsze, że nasi pracownicy, dzięki porozumieniu, mają gwarantowaną pracę.

 

Basen najwcześniej od marca

W związku z przedłużeniem obostrzeń przez rząd, basen, hostel, korty squash, czy tartanowa bieżnia będą zamknięte na pewno do 14 lutego.  – Podobnie, jak do tej pory, ze stadionu, hali, oraz boiska sztucznego mogą korzystać jedynie dzieci i młodzież zrzeszone w klubach, w ramach zajęć klubowych, członkowie kadr narodowych oraz stypendyści sportowi w ramach  zorganizowanych zajęć – podkreśla prezes. – Klienci indywidualni niestety nie mogą nas odwiedzać. Czekamy na kolejne decyzje rządu, co do poluzowania obostrzeń.

Nawet jeśli rząd „otworzy” 15 lutego br. baseny, to ten żagański otworzy się dopiero od 1 marca. A to dlatego, że do końca lutego pracownicy obsługujący pływalnię są na przestoju ekonomicznym, pobierając świadczenia z rządowej tarczy. 

Napisz komentarz »