REKLAMA

Sport

Spotkał mistrza

Opublikowano 05 lutego 2021, autor: nk

Śmierć Ryszarda Szurkowskiego, wybitnego polskiego kolarza napełniła smutkiem i obudziła wspomnienia wielu z nas. Edward Putyrski z Żar miał okazję spotkać się z wielkim mistrzem, gdy uczestniczył w pokojowej misji w Egipcie w 1979 roku.

– To było dla nas wyjątkowe wydarzenie. Ryszard Szurkowski brał wówczas udział w wyścigu dookoła Egiptu. My uczestniczyliśmy w misji sił pokojowych ONZ. Odwiedził nas w naszej bazie. Mieliśmy okazję z nim porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie – wspomina Edward Putyrski z Żar.

Ryszard Szurkowski zmarł 1 lutego. Był najbardziej utytułowanym polskim kolarzem. Dwukrotnie był wicemistrzem olimpijskim, czterokrotnie medalistą mistrzostw świata. W 1979 roku wygrał wyścig dookoła Egiptu.

– Kibicowaliśmy całej ekipie, na czele której był Ryszard Szurkowski. Wygrał ten wyścig i byliśmy bardzo z tego dumni – wspomina pan Edward.

W albumie pamiątkowym E. Putyrskiego zostało pamiątkowe zdjęcie z wizyty R. Szurkowskiego w bazie polskiej misji ONZ w Egipcie. Przykra informacja o śmierci mistrza stała się okazją do odkurzenia wspomnień.

Napisz komentarz »