REKLAMA

Sport

Piękna przygoda Czarnych

Opublikowano 05 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie piłkarki ręczne dzielnie walczyły w 1/16 finału Mistrzostw Polski. – Dla nich była to piękna przygoda i lekcja szczypiorniaka – mówi trener Czarnych, Lech Berenc.

Przypomnijmy, Czarne Żagań wygrały Lubuską Ligę Juniorek i zostały mistrzyniami województwa. W nagrodę wystąpiły w 1/16 finału Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend (29-31.01.) w żagańskiej Arenie.  Oprócz żaganianek, o kolejny etap MP walczyły szczypiornistki Arki Gdynia, MKS Piotrcovii Piotrków Wlkp. oraz MKS-u Brodnica. Podopieczne Lecha Berenca przegrały wszystkie trzy mecze i odpadły z dalszej rywalizacji o mistrzostwo Polski, ale tanio skóry nie sprzedały.

 – Jako najmłodsza drużyna, bez doświadczenia i gry w ligach seniorskich, nie byliśmy faworytami turnieju. Po odejściu Karoliny Marchewki, Natalii Sokołowskiej oraz Katarzyny Czaprackiej do pierwszoligowej drużyny z Lubina, nasza siła rażenia jest mniejsza, ale pozostałe dziewczyny pokazały charakter i ogromną wolę walki – mówi szkoleniowiec UKS Czarni, L. Berenc.  – Warto dodać, że żaganianki walczyły z o wiele bardziej doświadczonymi   i starszymi zawodniczkami (przeważnie z rocznika 2002 – red.), które, jak choćby te z Gdyni, mają możliwość gry w zespole seniorskim, w I lidze.  Dla nich ten turniej był piękną przygodą i zarazem lekcją szczypiorniaka i nowym doświadczeniem, które zaprocentują w przyszłości.

W swoich meczach piłkarki UKS Czarni Żagań uległy zawodniczkom MKS Piotrcovia Piotrków Wlkp. 27:41 (bramki: Idźkiewicz 13, Łażewska 6, Poznańska i  Rybacka  – po 2, Mirosław 1), MKS Brodnica 23:35 (Łażewska 7, Idźkiewicz 6, Gabriel 4, Marciniak 3, Poznańska 2, Mirosław 1) oraz  SPR Arka Gdynia 6:46 (Gabriel i Idźkiewicz – po 2, Poznańska i Łażewska – po 1). Do dalszego etapu awansowały Arka i  MKS Piotrcovia Piotrków Wlkp.

Napisz komentarz »