REKLAMA

Samorząd

Urząd zamiast szkoły

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: bj

To bogata gmina! Reprezentacyjny budynek w centrum Lubska nadal zasiedli burmistrz, ale potrzeba drugiej siedziby dla urzędników. Zamiast szkoły-magistrat, a w zamian za magistrat mieszkania. Takie roszady planuje Janusz Dudojć, burmistrz Lubska.

O zgodę na zmianę sposobu użytkowania budynku, w którym mieściła się Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Niepodległości w Lubsku zabiegają w starostwie lubscy urzędnicy. Bo jeszcze tym roku w miejscu, gdzie była szkoła powstać ma siedziba Urzędu Miasta.

– W tym roku mamy na ten cel przeznaczone 100 tys. zł i myślę, że się zmieścimy w tej kwocie-mówi Janusz Dudojć, burmistrz.

 Dwójka stoi pusta, bo od czasu likwidacji gimnazjów uczniowie mieszczą się w budynku dawnego gimnazjum przy ul. Bohaterów. – Dawny budynek Dwójki pozostawiono jako ten gorszy-tłumaczy J. Dudojć.

Ratusz do reprezentacji

Zgodnie z projektem, sale lekcyjne zaadaptowane będą na pomieszczenia biurowe. Układ okien, liczba kondygnacji, kubatura pozostanie bez zmian.

-Chodzi o to, żeby skupić w jednym miejscu całą obsługę mieszkańców. Wokół szkoły, z obu stron jest parking. Na dole zostaną stworzone sale obsługi. Na miejscu będzie funkcjonował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Gospodarowania Mieniem Komunalnym i wydziały, w których zazwyczaj mieszkańcy załatwiają najważniejsze sprawy. W Ratuszu będzie miał siedzibę burmistrz i Rada Miasta, a także Urząd Stanu Cywilnego. Jego funkcja będzie więc bardziej reprezentacyjna-wyjaśnia J. Dudojć.

Budynek urzędu przy ul. Powstańców Wlkp., w którym obecnie ma siedzibę część wydziałów, docelowo ma zostać przerobiony na mieszkania. -Ma powierzchnię ok. 1 tys. 200 mkw. To da nam możliwość wygospodarowania tam ok. 30-40 mieszkań-kończy J. Dudojć.

Napisz komentarz »