REKLAMA

Zdrowie

A apteki swoje!

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Skargi na apteki, które nie realizują całonocnych dyżurów.

Radni zmienili (na sesji 28.01) harmonogram dyżurów aptek na terenie powiatu żagańskiego. – A to dlatego, że z końcem grudnia ubiegłego roku działalność zakończyła Apteka Miejska w żagańskim Rynku – mówi Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu. – Jej nocne dyżury zostały rozdysponowane między pozostałe apteki. Negatywną opinię w tej sprawie wydała Okręgowa Izba Aptekarska, uzasadniając ją tym, że nocne dyżury wymagają m.in. dodatkowych nakładów finansowych. 

Tymczasem uchwała jest martwa. Zaznaczyła, że apteki i tak nie egzekwują ich uchwał, pełniąc dyżury do godz. 22.30, zamiast przez całą noc. – Możemy dziś nie podjąć tej uchwały. Zobaczymy, co wojewoda z nią zrobi. Zamanifestujmy! – proponował na sesji radny Paweł Chylak.

Większość radnych przegłosowała zmiany w uchwale, czy to zmusi apteki do przejęcia nocnych dyżurów po Aptece Miejskiej?  – Mamy skargi na pracę aptek w godzinach nocnych. Ludzie dzwonią do nas – dodaje Hryniewiecka. – Mieszkańcy narzekają, że pomimo zaplanowanych dyżurów nocnych, część aptek i tak jest zamknięta. Obecnie trwa kontrola aptek na terenie powiatu. I nie wygląda ona najlepiej. Często apteki same sobie skracają dyżury, o czym informują klientów. Będziemy o tym informować Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny.

Napisz komentarz »