REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Koniec z godzinami seniora!

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: mk

Od poniedziałku 1 lutego galerie będą otwarte. Zakupy będzie można robić także między 10.00 a 12.00. Koniec godzin dla seniorów. Pozostałe obostrzenia obowiązują bez zmian.

Od 1 lutego znów będzie można robić zakupy w galeriach handlowych z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, czyli w sklepie może przebywać 1 osoba na 15 mkw. Minister Zdrowia poinformował (28.01) również, że od poniedziałku nie będą obowiązywać już godziny dla seniora.

– Odpowiadamy na apel przedsiębiorców- powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia – w związku z tym, że seniorzy są szczepieni, nie ma już potrzeby by sklepy były zamknięte. – wyjaśniał

Oprócz galerii handlowych otwarte zostaną także muzea i galerie sztuki.

Szkoły bez zmian

Co najmniej do 14 lutego obowiązywać będzie nadal zdalne nauczanie dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i dla szkół średnich.

– Musimy brać pod uwagę to co się dzieje w pozostałych krajach – przekonywał minister- to nie jest tak, że Polska jest zieloną wyspą. W drugiej połowie lutego przeprowadzimy kolejne badanie przesiewowe na nauczycielach. Sprawdzimy, jak otwarcie szkół dla klas 1-3 miało wpływ na zachorowalność – powiedział A. Niedzielski 

Siłownie i hotele

To koniec luzowania obostrzeń, reszta zakazów pozostaje bez zmian. Obiekty sportowe są dostępne tylko dla zawodowców. Z hoteli mogą korzystać tylko osoby, których przemieszczanie się jest niezbędne dla potrzeb państwa czyli np. lekarze. W przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Należy zachować dystans wynoszący przynajmniej 1,5 m. Restauracje mogą działać tylko na wynos i dowóz. Po powrocie do Polski transportem zbiorowym, obowiązuje 10 dniowa kwarantanna, chyba że na 48 godzin przed powrotem zrobi się ten na obecność Covid-19, który wyjdzie negatywnie.

– Na razie obostrzenia są przedłużone do 14 lutego – poinformował minister.

Napisz komentarz »